Lubicie się bać? Jeżeli macie w planach celebrować Halloween, prawdopodobnie wieczór zakończycie obejrzeniem dobrego horroru. Poniżej przygotowaliśmy listę dziewięciu propozycji anime z kategorii dark fantasy lub horror, aby udowodnić Wam, że w świecie japońskiej animacji nie brakuje mrożących krew w żyłach opowieści. Poniższe serie są krótkimi propozycjami, które zdążycie obejrzeć w kilka weekendów. W sam raz na coraz późniejsze październikowe wieczory.

1. Tokyo Ghoul

Główny bohater nieśmiały Ken Kaneki umawia się na randkę z Rize Kamishiro. Po zakończeniu spotkania odprowadza ją do domu. Okazuje się, że jest ona ghoulem (potworem żywiącym się ludzkim mięsem). Rize atakuje Kena i zamierza go pożreć. Po kilku chwilach na niedoszłą parę spadają metalowe belki z pobliskiej budowy.

Główny bohater budzi się w szpitalu. Dowiaduje się, że po wypadku lekarze przeszczepili mu organy należące do Rize w celu ratowania życia. Ciało głównego bohatera zaczyna się powoli zmieniać. Nie jest on już człowiekiem, jednak nie jest też do końca ghoulem. Stał się tak zwanym jednookim ghoulem (pół ghoulem i pół człowiekiem). Ken zaczyna odczuwać chęć jedzenia ludzkiego mięsa i nie wie, w jaki sposób odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ponieważ od teraz należy zarówno do społeczeństwa ludzi, jak i ghouli.

2. Another

W 1972 roku popularny uczeń Misaki Yomiyama umiera w środku roku szkolnego. Nauczyciele i reszta klasy ciężko znieśli to wydarzenie. Postanowili zachowywać się tak jakby Misaki nadal żył. Zmarły uczeń otrzymał nawet swoją rezerwację podczas ceremonii ukończenia szkoły. Sprawa stała się niezwykle podejrzana, gdy Misaki był obecny na pamiątkowej fotografii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Wiosną 1998 do tej samej szkoły przenosi się uczeń Kōichi Sakakibara. Na miejscu napotyka nietypowe zdarzenia.

3. Highschool of the Dead – Horror w luźnym wydaniu

Dzień jak każdy inny, jednak tylko z pozoru. Komuro Takashi stoi na dachu budynku i obserwuje zbieg dziwnych wydarzeń obok bramy jego szkoły. Nauczyciel zostaje ugryziony przez tajemniczego człowieka. Niedługo po tym zamienia się w krwiożerczego zombie. Ludzie zarażeni przez zombie zaczynają atakować innych. Główny bohater wbiega do budynku, aby połączyć siły ze swoją przyjaciółką i jej chłopakiem. Od teraz muszą poradzić sobie w szkole opanowanej przez zombie.

4. Berserk

Perypetie Guts’a to prawdziwa klasyka w kategorii dark fantasy. Opowiada o smutnych losach wojownika, którego życie jest usłane pasmem negatywnych doświadczeń. Świat przedstawiony jest pochłonięty przez walkę zarówno między ludźmi, jak i potworami. Anime pokazuje rozwój złożonych relacji między głównymi bohaterami, które nie mają happy endu.

5. Goblin Slayer

Tytułowy bohater za młodu mieszkał w wiosce zaatakowanej przez gobliny. Udało mu się ukryć i przeżyć, jednak ludzie, których znał wraz z bliską mu siostrą, zostali brutalnie zamordowani. Od tamtego momentu poddawał swoje ciało morderczemu treningowi. Opanował walkę każdym rodzajem broni oraz dostosował swój ekwipunek do tego, aby był optymalny podczas walki z goblinami. Stał się ich pogromcą. Pomimo tego, że był niezwykle potężnym wojownikiem, przyjmował tylko zlecenia polegające na mordowaniu goblinów.

Ekranizacja tego anime jest treściwa i krótka. Show ukazuje mnóstwo akcji i tajemnic. Tak zobrazowany świat dark fantasy idealnie wpisuje się w halloweenowy klimat.

6. Ghost Hunt

Historia zaczyna się od momentu, w którym licealistka Mai Taniyama opowiada w swojej klasie historię o duchach. Historia została dwukrotnie przerwana w tajemniczy sposób. Podobno wabiła prawdziwe duchy. Następnego dnia bohaterka udała się na spacer w miejsce, o którym opowiada znana historia o duchach. Postanowiła zbadać prawdziwość tej opowieści na własną rękę.

7. Darker Than Black

Tajemniczy i depresyjny świat science fiction. Na terenie Japonii i Ameryki pojawiają się bramy. Jedna to brama nieba, a druga to brama piekła. Są one portalem dla tak zwanych kontraktorów, czyli ludzi zamieniających człowieczeństwo w nietypowe moce i umiejętności.

Państwowe rządy korzystają ze specjalnych mocy kontraktorów i zatrudniają ich do brudnej roboty. Główny bohater Hei znany jako Czarny Żniwiarz jest jednym z nich. Wykonuje zlecenia dla organizacji znanej pod nazwą Syndykat. Stara się odkryć tajemnice stojące za bramą piekła i poszukuje swojej zaginionej siostry.

8. Corpse Party: Tortured Souls

Grupa bliskich znajomych ze szkoły postanawia dokonać rytuału, który miałby połączyć ich na zawsze i sprawić, że pozostaną przyjaciółmi do końca życia. Nie zdawali sobie sprawy z tego, że miejsce, w którym dokonali rytuału, wiele lat temu było lokalizacją makabrycznych morderstw.

Nagle zostają przetransportowani do wymiaru zamieszkanego przez mściwe duchy. Mają do wyboru współpracować i spróbować się wydostać lub dołączyć do grona potępionych dusz. Corpse Party to coś dla fanów horroru typu gore.

9. Mieruko-chan

Miko Yotsuya to normalna licealistka… do pewnego dnia. Dziewczyna z dnia na dzień zaczyna widzieć różne dziwne rzeczy wokół siebie. Zamiast próbować z tym walczyć lub się skonfrontować, Miko postanawia całkowicie zignorować zaistniałą sytuację licząc na to, że z czasem istoty po prostu przestaną się pojawiać. Czy humanoidalne stworzenia, które widzi Miko mogą wyrządzić jej realną krzywdę? Czy istnieje sposób, aby wszystko wróciło do normy?

Kategorie: ArtykułyRankingi

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.