Zombie możemy określać jako fantastyczną, nieumarłą postać, która występuje w horrorach. Tak brzmi najprostsza definicja pochodząca z internetu. Co więcej, zakłada się, że zombie wywodzą się z kultu voodoo, w którym oznaczają osobę zniewoloną czy bezmyślnie i posłuszne wykonującą czyjeś polecenia. Zdajemy sobie sprawę, że fani szeroko pojętego anime mogą mieć teraz pewną zagwozdkę. Co to ma wspólnego z japońskimi, animowanymi produkcjami? Otóż wiele. Bez problemu możemy znaleźć anime o zombie, czego przykładem jest poniższy ranking. Wybraliśmy w nim kilka wartych polecenia tytułów, które musisz zobaczyć.

Tokyo Ghoul

Historia Tokyo Ghoul skupia się na młodym chłopaku mieszkającym w stolicy Japonii. Kenie Kaneki, bo o nim mowa, idzie pewnego dnia na randkę z dziewczyną, która jest ghulem, czyli stworzeniem wyglądającym jak człowiek, potrzebującym do przetrwania spożywać ludzkie mięso. Oczywiście, Kenie nie wie o tym od początku, dlatego godzi się na spotkanie. Dowiaduje się o tym dopiero po pewnym czasie, kiedy ma być zjedzony przez swoją niedoszłą wybrankę. Wskutek tego zdarzenia, oboje niemal giną w wypadku. Chłopak zostaje jednak uratowany dzięki narządom dziewczyny. Jak się okazuje, od tego momentu sam staje się ghulem. Dość niecodzienny zwrot akcji, prawda? To właśnie dlatego polecamy Ci tę pozycję jako pierwszą w rankingu.

Zom 100: Bucket List of the Dead

Życie Akiry Tendo to prawdziwe piekło. 24-latek był kiedyś pracownikiem biurowym, pełnym optymizmu, marzeń i ambicji. Dziś po jego planach pozostała tylko czarna plama. Jest zatrudniony w firmie, w której wynagrodzenie nie należy do najwyższych, a jego życie obraca się tylko wokół pracy. Można powiedzieć, że czuje się jak zombie. Czy tylko jednak tak się czuje? Jego życie zmienia się w momencie, kiedy budzi się pewnego ranka i zauważa, jak właściciel budynku zjada jednego z sąsiadów. Po chwili okazuje się, że zombie w budynku jest o wiele więcej. Wychodzą kolejno z mieszkań, a Akira ledwo zdąża zamknąć drzwi. Jego jedynym zmartwieniem jest obawa o spóźnienie do pracy, jednak całe miasto roi się od zombie. Paradoks jest taki, że z jednej strony Akira walczy o swoje życie, z drugiej nigdy nie czuł się bardziej żywy. Efektem tego jest lista 100 rzeczy, które musi zrobić, zanim zostanie zombie.

Highschool Of The Dead

Świat opanowuje groźna, śmiertelna choroba, która zmienia ludzi w zombie. Brzmi jak gra komputerowa? Można powiedzieć, że tak. W istocie jest to jednak Highschool of the dead, czyli kolejne anime, które znajduje się w naszym rankingu. Jednak od początku. Cała historia rozgrywa się we współczesnych czasach w Japonii, kiedy to świat opanowuje choroba zamieniająca ludzi w żywe trupy. W wątku pojawia się grupa licealistów, którzy wraz ze szkolną pielęgniarką i młodą dziewczyną walczą o przetrwanie. Spotkamy się tu również ze studentem drugiego roku, Takashi Komuro, który należy do nielicznych ocalałych, próbując przetrwać. Czy uda mu się osiągnąć ten cel? Zapraszamy do obejrzenia.

Soul Eater

Świat, w którym ludzie władają innymi, może wydawać się nierealny. To właśnie w takich okolicznościach powstała Szkoła Mistrzów Broni – ośrodek, który ma na celu chronić świat przed wszechobecnym złem. Misją placówki jest tworzenie specjalnej broni, która pomoże w pozbyciu się chaosu. Owa broń nie stanowi jednak znanego nam, fizycznego przedmiotu. Tak naprawdę uczniowie wspomnianego ośrodka dobierają się w pary lub trójki, przy czym jeden lub dwóch z nich pełni funkcję broni. Ich zadaniem jest zdobycie 99 złych dusz oraz jedną duszę wiedźmy. Wypełnienie tych zadań sprawia, że broń staje się tzw. kosą śmierci.

Hellsing Ultimate

Wyobraźmy sobie, że po świecie chodzą istoty ciemności i zła, które pożerają każdego złapanego człowieka. Jeśli chcielibyśmy zobaczyć to w praktyce, wówczas polecamy obejrzenie Hellsing Ultimate. Skąd bierze się sama nazwa? Otóż po drugiej stronie mocy stoi właśnie tytułowy Hellsing, czyli organizacja mająca na celu zwalczać wspomniane istoty. Na jej czele stoi Integra Fairbrook Wingates Hellsing, która pełni funkcję dowódcy armii i stara się okiełznać nieumarłych. Jak się okazuje, ogromne zasoby to jednak nie wszystko. Integra ma w zanadrzu tajną broń – wampira Alucarda, który pracuje przeciwko własnemu gatunkowi. Wraz ze swoim pomocnikiem, walczy nie tylko z potworami będącymi przeciwnikami, ale każdym, kto sprzeciwi się Hellsingowi.

Sankarea: Undying Love

Anime przedstawia historię 15-letniego Furuyi, który ma obsesję na punkcie zombie. Chłopak pasjonuje się tym tematem, co przejawia jego codzienna aktywność. Czyta mangi, gra w gry wideo oraz stale poszukuje nowości na ten temat. To, co tej pory przedstawiliśmy, może wydawać się jedynie swego rodzaju dość nienaturalnym hobby. Niemniej jego życie zmienia się w momencie, gdy jego kot ginie w wypadku. Furuya postanawia wówczas przywrócić go do życia. W tym celu co noc odwiedza budynek starej szkoły, gdzie próbuje znaleźć miksturę, która pomoże mu w osiągnięciu założonego celu. Pewnej nocy zauważa jednak, że nie tylko on fascynuje się tematyką zombie. Na swojej drodze spotyka Reę, nieszczęśliwą dziewczynę pochodzącą z zamożnej rodziny, która od tego momentu staje się jego współpracowniczką.

Kabaneri Of The Iron Fortress

Jeżeli potrzebujesz wrażeń z czasów samurajów, to Kabaneri of the iron fortress będzie świetną propozycją. Akcja rozgrywa się podczas rewolucji przemysłowej, dwadzieścia lat po epidemii wirusa, który zainfekował mieszkańców wyspy Hinomoto. Wspomniana choroba zmieniła większość tubylców w Kabane – agresywne stworzenia, które nie cofną się przed niczym. Ci, którzy ocaleli, chronią się, jak tylko mogą, choć często ich broń nie jest wystarczająca do skutecznej walki. Transportują się, korzystając z Hayajiro, czyli lokomotyw parowych utrzymywanych przez Steam Smith’s.

Główny wątek skupia się jednak na Ikomie, młodym kowalu, który kilka lat temu stracił swoją siostrę i dziś próbuje ją pomścić. Mężczyzna opracowuje specjalną broń, która pozwoli przebić klatki piersiowe Kabane. Czy mu się to uda? To z pewnością uda się wywnioskować po obejrzeniu anime, do czego serdecznie zapraszamy.

The Empire Of Corpses

Historia odgrywa znaczną rolę w naszym życiu. Jednak twarde, niepodważalne fakty często nie są tak interesujące, jak zmodyfikowana rzeczywistość. Cofnijmy się do XIX wieku i zauważmy, że ludzkość opracowała technologię umożliwiającą ożywianie zwłok. Właśnie to jest tematem przewodnim The empire of corpses. Idąc dalej, możemy stwierdzić, że szeroko pojęte innowacje umożliwiają programowanie ludzi do działania w konkretnych branżach. Jest jednak jeden haczyk. Nauka co prawda może ożywić ludzi, lecz nie jest w stanie przywrócić ich duszy. W całej historii pojawia się również nieopierzony student medycyny, John Watson, który chce spełnić obietnicę, którą dał swojej zmarłej partnerce Friday. Mężczyzna zostaje zwerbowany przez agencję rządową i poszukuje Victora Frankensteina, któremu prawdopodobnie udało się ożywić jedną duszę. Chłopak wierzy, że to właśnie Frankenstein posiada klucz do tajemnic dusz.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.