Kimi ni Todoke – From Me to You to anime cieszące się niezwykłą popularnością i znakomitymi recenzjami. Potwierdzenie tych słów znajdziemy, chociażby na stronie IMDb, gdzie łączna ocena blisko 5 tys. użytkowników to 7,8 na 10 możliwych do zdobycia gwiazdek. No dobrze, ale dlaczego postanowiliśmy wspomnieć o tym tytule? Powód jest prosty. Zapowiedziano kontynuację tego telewizyjnego anime, a premiera już wkrótce!

Kiedy premiera anime Kimi ni Todoke?

Trzeci sezon Kimi ni Todoke – From Me to You dostępny będzie już niebawem, bo w 2024 roku. Produkcję oglądniemy na całym świecie za pośrednictwem platformy Netflix. Co istotne, czeka nas również wiele powrotów. Animacją zajmie się Production I.G, a do swoich głównych ról głosowych powrócą Mamiko Noto (Sawako Kuronuma) i Daisuke Namikawa (Shōta Kazehaya).

Dlaczego powrót anime Kimi ni Todoke jest tak głośny?

Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego powrót wspomnianego anime jest tak głośny? Już sam fakt, że tak wielka platforma jak Netflix będzie miała go na wyłączność może o czymś świadczyć. Przypomnijmy, że Shiina rozpoczęła mangę Kimi ni Todoke w magazynie Shueisha’s Bessatsu Margaret shōjo w 2006 roku, a zakończyła w listopadzie 2017 roku. Rok później, Shueisha opublikowała 30. i zarazem ostatni, niezwykle skompilowany tom mangi. Ponadto Shiina prowadziła również Kimi ni Todoke Bangaihen: Unmei no Hito, znane jako Kimi ni Todoke Spinoff: Soulmate, w Bessatsu Margaret przez ponad cztery lata – od kwietnia 2018 do maja 2022 roku.

Kimi ni Todoke to niezwykle popularna seria

Zauważmy, że Kimi ni Todoke to seria mang, która cieszy się w Japonii niezwykłą popularnością. Wystarczy popatrzeć na liczby. W Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedała się w nakładzie ponad 36 milionów egzemplarzy, w tym wydań cyfrowych. To sprawia, że regularnie jest wśród najlepiej sprzedających się mang w tym azjatyckim kraju. Sukces Kimi ni Todoke doprowadził również do zainteresowania się tym tytułem przez Viz Media, które w 2018 roku opublikowało angielską wersję 30. tomu. Z kolei NIS America było odpowiedzialne m.in. za poprzednie sezony anime w USA. Ponadto produkcja doczekała się adaptacji filmowej, która miała premierę w Japonii w 2010 roku.

O czym opowiada Kimi ni Todoke?

Główną bohaterką Kimi ni Todoke jest Sadako, a właściwie Kuronoma Sawako – na pierwszy rzut oka miła i urocza dziewczyna o dwóch twarzach. Tak naprawdę jest uważana za osobę, która potrafi przywoływać duchy i rzucać klątwy. Jednocześnie posiada dość niecodzienny dar… straszenia ludzi. Wynika to z faktu, że Kuronoma Sawako przedstawia swoje emocje w przerażający sposób, co ostatecznie wpływa na odrzucający wyraz twarzy, przypominający wampira lub seryjnego mordercę. Oczywiście, Sadako tego nie planuje, wręcz przeciwnie. Na co dzień próbuje zaprzyjaźnić się i nawiązać kontakt z innymi osobami. Pomimo tego, że efekty są mizerne, w szkole jest kilka osób, które nie boją się jej wyrazu twarzy. Wśród nich znajduje się jeden z najpopularniejszych chłopaków w szkole, Shouta Kazehaya, którego możemy określić jako całkowite przeciwieństwo dziewczyny. I chociaż wydaje się, że mroczny charakter dziewczyny powinien go raczej odpychać, to w rzeczywistości Kazehaya jest zakochany w Sawako. Ta jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, a wyznanie miłosne chłopaka wobec dziewczyny budzi złą interpretację wydarzeń, przez co Kuronoma odrzuca go. Shouta nie poddaje się jednak tak łatwo i korzysta z wielu “sztuczek”, które w rzeczywistości są bramą do przyszłego szczęścia dziewczyny, z którą nikt nie chciał się zaprzyjaźnić.

Źródło: oficjalna strona promująca Kimi ni Todoke.

Kategorie: Newsy

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.