Anime to dla wielu z nas sposób na relaks. Nic dziwnego, ponieważ japońskie ekranizacje pozwalają nam zachwycać się kolejnymi historiami głównych bohaterów, dostarczając przy tym rozrywki. Spośród wielu dostępnych gatunków, jedni z nas gustują w pozycjach obracających się wokół sportu, inni wolą nieco mroczniejsze klimaty. Niemniej istnieją też alternatywy o miłosnym zabarwieniu i to im przyjrzymy się poniżej. Które anime o miłości warto obejrzeć? Zapraszamy do lektury.

Maid Sama!

Maid Sama! to opowieść o Misaki Ayuzawa, która bierze sprawy w swoje ręce i zostaje pierwszą kobietą przewodniczącą radzie uczniowskiej w szkole znanej z uczniów o trudnym charakterze. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że placówka przyjmowała niegdyś w swoje szeregi wyłącznie mężczyzn. Obecnie, po zmianach stała się placówką koedukacyjną. Abstrahując od tego, szkoła wyróżnia się na tle innych również dość surową dyscypliną. Nie zważając na to, Misaki Ayuzawa postanawia wprowadzić głębokie reformy i dać dziewczętom szansę na bezpieczeństwo w tych trudnych warunkach. Uczennica zyskuje aprobatę wielu nauczycieli, jednak wśród chłopców jest uznawana za dyktatorkę. Pomimo swojej stanowczości, Misaki ma również drugie oblicze. Pracuje na pół etatu w kawiarni dla pokojówek, a zarobek przeznacza na utrzymywanie rodziny. Jej sekret zostaje jednak odkryty przez Takumi Usui, który cieszy się niezwykłą popularnością w Seika High.

Wotakoi: Love Is Hard For Otaku

Narumi Momose to 26-letnia pracownica biurowa, która otrzymuje zatrudnienie w nowej firmie, gdzie spotyka swojego starego przyjaciela z czasów młodości Hirotakę Nifuji. Okazuje się, że ów mężczyzna wyrósł na przystojnego i zdolnego kawalera. Jest oddany swojej pracy, ale ma również pewne obsesje. Z drugiej strony, to samo można powiedzieć o Narumi, która uwielbia potajemnie czytać miłosne mangi. Swoje zainteresowanie ukrywa niemal przed wszystkimi, a jedyną osobą, której potrafi się zwierzyć, jest właśnie Hirotaka. Wspomniane rozmowy i dyskusje znajomi odbywają również po pracy, co w dalszej kolejności owocuje pierwszą randką. Okazuje się, że po czasie Narumi i Hirotaka stają się parą, którą jednak czeka wiele kłopotów. W związku z niezwykle ciekawą fabułą Wotakoi: Love is Hard for Otaku to doskonała propozycja dla miłośników historii miłosnych, którzy lubują się w japońskich anime.

The Ancient Magus’ Bride

Tytułowe anime opowiada o zagubionej 15-latce Hatori Chise, która bez nadziei na lepsze jutro sprzedaje się okrutnemu magowi, znanemu jako Elias Ainsworth. Po podjętej decyzji niechętnie rozpoczyna z nim nowe życie jako jego uczennica. Co ciekawe, nastolatka uważa, że ma nadzwyczajne, choć niekoniecznie pożądane umiejętności. Twierdzi, że widzi stworzenia z innego świata, na które działa jak magnes. Z tego powodu boryka się z wieloma problemami – myśli nawet o samobójstwie. Jednak, zamiast kończyć ze sobą, spotyka na swojej drodze wspomnianego Eliasa, który teleportuje ich do swojego domu. Na przekór złowrogim oczekiwaniom okazuje się, że jest to niezwykle przytulne i ciepłe pomieszczenie, czyli wszystko, o czym marzyła Chise. Przed nią jednak długa droga, mnóstwo nauki i oczekiwanie na lepszą przyszłość. To właśnie dlatego Ancient Magus’ Bride jest serialem o niezwykle ciekawych, wciągających wątkach i nieco tajemniczej historii. Zdecydowanie polecamy go każdemu, kto lubi dreszczyk emocji, połączony z nutką niepewności.

Hori san to Miyamura kun

Wydaje się, że Hori to uosobienie ideału. Niezwykła inteligencja połączona z urodą to główne cechy, które kształtują bohaterkę. Z drugiej strony pojawia się Miyamura — łagodny i zdystansowany do swoich rówieśników. Na pierwszy rzut oka mogłoby nam się wydawać, że bliższe więzi pomiędzy tymi dwojga są niemożliwe. Życie weryfikuje wszystko. Tak naprawdę Hori, pomimo swojej popularności w szkole, nie ma zbyt wiele czasu na spotkania towarzyskie. Większość czasu spędza nad pracami domowymi. Z kolei Miyamura kryje w sobie wiele tajemnic. Jego ciało zdobią tatuaże i kolczyki, które dodają mu groźnego wyglądu. Wydaje się, że spotkanie takich przeciwieństw może skończyć się tylko porażką. Nic bardziej mylnego. Kiedy Hori i Miyamura spotykają się, szybko się zaprzyjaźniają i spędzają ze sobą mnóstwo czasu. To pokazuje, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, a Hori san to Miyamura kun jest świetną ekranizacją ukazującą tę sytuację. Polecamy ją w szczególności osobom, które są przygotowane na zaskakujące zwroty akcji.

Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke opowiada historię Sawako Kuronumy, która spotyka się z niezrozumieniem ze względu na swoje podobieństwo do dziewczyny-ducha z horroru The Ring. Pomimo wielu trudności związanych z jej wyglądem, w swoim życiu spotyka Kazehaya, który szybko zaprzyjaźnia się z nią. Niestety, ale więź pomiędzy tymi dwojga nie sprawia, że wszystkie problemy odchodzą w siną dal. Sawako Kuronuma ma długie, czarne włosy, a także przerażający uśmiech, który jest powodem obaw i drwin ze strony wielu osób. Uczniowie w szkole uważają nawet, że dziewczyna widzi duchy i odprawa rytuały okultystyczne. Wszyscy się jej boją z wyjątkiem Shoty Kazehaya. Gdy ten nawiązuje z nią kontakt, okazuje się, że wiele ze wspomnianych rzeczy to tak naprawdę bujdy. Kazehaya pomaga jej znaleźć przyjaciółki, które stoją po jej stronie i pozwalają ujrzeć świat w jaśniejszych barwach.  

Kaguya-Sama: Love Is War

Historia Kaguya-Sama: Love Is War jest osadzona w czasach współczesnych. Na samym wstępie opowiada o swego rodzaju konflikcie pomiędzy przewodniczącą rady uczniowskiej Miyuki Shirogane a wiceprzewodniczącą Kaguyą Shinomiyą. Obie dziewczyny próbują wymusić na sobie przyznanie się do winy w sprawie przegranej walki o miłość. Co prawda początek historii toczy się w głównej mierze w jednym pomieszczeniu, jednak wraz z rozwojem akcji dochodzą kolejne wątki, które czynią ten tytuł niezwykle ciekawym. Z pewnością możemy polecić go osobom, które liczą na niepewność i stopniowe rozwijanie sytuacji.

Your Lie In April

Historia tego anime zaczyna się jak typowa, miłosna przygoda z czasów szkolnych. Niezwykle skromny Kousei uczęszcza do jednego z gimnazjów wraz ze swoimi wieloletnimi przyjaciółmi. Określany był jako cudowne dziecko o wielu talentach, które m.in. grało na fortepianie — instrumencie, którego jak się później okazało, nie dotykał od czasów śmierci swojej matki. Życie Kousei zmieniło się jednak o 180 stopni dwa lata później, kiedy poznał żywiołową Kaori. To ona namówiła go do wzięcia udziału w konkursie skrzypcowym i namówiła do powrotu do muzyki. Your Lie In April to doskonała historia, która obrazuje, jak drugi człowiek może wpłynąć na inną osobę i podnieść ją na duchu. Po oglądnięciu tego anime możemy z czystym sumieniem polecić ten tytuł jako kolejną alternatywę w naszym rankingu.   

Romantic Killer

Sam tytuł tej pozycji może wzbudzać nieco grozy. Jednak przyglądając się jednej z głównych bohaterek, Anzu Hoshino, nic na to nie wskazuje. Licealistka wiedzie wspaniałe życie. Każdego dnia gra w różnorodne gry, zajmuje się swoim ukochanym kotem i zajada różnorodnymi przysmakami. Niestety, sielskie życia nie trwa wiecznie. Wszystko kończy się w momencie, gdy zostaje przeniesiona do innej rzeczywistości, gdzie nie może korzystać ze wspomnianych udogodnień. Tam spotyka wielu mężczyzn i jednocześnie musi grać w swego rodzaju grę, która pozwoli jej opuścić ten wymiar. Po drodze spotyka również Tsukasę Kazuki, który uchodzi za jednego z najgorętszych chłopaków w szkole. Co ciekawe, Anzu zaczyna myśleć, że Kazuki może nie być taki zły, na jakiego wygląda. 

Kiss Him, Not Me

Anime opowiada historię Kae Serinumy, niezwykle miłej uczennicy drugiej klasy liceum. Dziewczyna, pomimo pierwszego dobrego wrażenia, ma jednak pewne tajemnice. Jedną z nich jej obsesja na punkcie miłości do chłopaków. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że Serinuma nie może powstrzymać się od fantazjowania o swoich kolegach z klasy. Uczennica wręcz uwielbia wyobrażać sobie to, jak zakochują się wzajemnie w sobie i są razem. Jej fantazje są jednak niezauważalne. To, co mogą zobaczyć jej rówieśnicy, to dość spora nadwaga, która zapewne może rodzić pewne kompleksy. Abstrahując od tego, pewnego dnia Kae oglądając jeden ze swoich ulubionych seriali, widzi śmierć ukochanej postaci. Ten z pozoru błahy wątek wywołuje w niej wiele negatywnych emocji. Serinuma popada w marazm, cierpi na brak energii, nie ma apetytu, a także siły na to, aby uczęszczać do szkoły. Na szczęście, ten epizod trwa tylko tydzień, a jak na ironię, dziewczyna wiele na nim zyskuje, a raczej traci… w szczególności na wadze. Dzięki temu staje się niezwykle atrakcyjna i przyciąga wzrok chłopaków. Każdy chce z nią spędzać czas, jednak ona woli przyciągnąć do siebie miłość, o której fantazjowała. Jak sobie poradzi z tym uczuciem? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy otwartą, jednocześnie zachęcając do obejrzenia tego tytułu.

Kamisama Hajimemashita

Sporo było do tej pory o licealistkach, dlatego pozostając przy tematach okołoszkolnych, zaproponujemy kolejną pozycję. Kamisama Hajimemashita przedstawia nam licealistkę Nanami Momozono, które ma wiele problemów w życiu codziennym. Głównym jest ogromne zadłużenie jej nieobecnego ojca, które doprowadza Momozono do bezdomności. Przygnębiona nastolatka wpada jednak na mężczyznę, który jest nękany przez psa. Udziela mu pomocy i przedstawia swoją obecną sytuację. Ku jej zaskoczeniu, ten oferuje jej swój dom. Okazuje się, że jest podupadła świątynia, którą jak najszybciej chce opuścić. Wówczas zatrzymują ją dwa duchy, które mylą ją z uratowanym wcześniej mężczyzną, który jak się okazuje, jest bogiem świątyni. To tylko wstęp do dalszych wydarzeń, które z pewnością zaciekawią każdego miłośnika japońskich produkcji. Po oglądnięciu Kamisama Hajimemashita bez wątpienia możemy zarekomendować ten tytuł, już jako ostatni na naszej liście.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.