Właśnie otrzymaliśmy informację, która pozytywnie zaskoczy wszystkich fanów anime. Już teraz możemy obejrzeć nowy zwiastun The Kingdoms of Ruin, który został opublikowany na oficjalnej stronie producenta. Wraz ze wspomnianą wizualizacją znamy również autorów i tytuły piosenek motywów przewodnich, a także grafikę anime.

Kiedy premiera Kingdoms of Ruin?

Zacznijmy od pierwszych informacji, które pojawiły się na temat wspomnianego anime. Kilka miesięcy temu, a dokładniej 1 lutego 2023 roku, pojawiły się oficjalne potwierdzenia dotyczące tego, że pozycja jest w produkcji. Co ciekawe, również wtedy otrzymaliśmy możliwość obejrzenia pierwszego zwiastuna. To tylko mogło podsycić naszą ciekawość. Na szczęście, nie przyszło nam długo czekać na kolejne informacje. Od niedawna wiemy, że Anime Kingdoms of Ruin zadebiutuje 6 października 2023 roku i będzie emitowane na TBS, BS-TBS, MBS oraz ATX. Dodatkowo wiemy, że utwór będący przewodnim motywem otwierającym serię nosi tytuł “Kieru made” i jest wykonywany przez Hanę Hope. Z kolei na zakończenie będziemy mogli usłyszeć “Prayer” autorstwa Who-ya Extended.

Co to jest Kingdoms of Ruin?

Kingdoms of Ruin to tak naprawdę seria mangi, która została napisana i zilustrowana przez yoruhashi. Proces jej serializacji rozpoczął się w 2019 roku, a miało to miejsce w magazynie Comic Garden. Co więcej, Seven Seas Entertainment odpowiada za licencjonowanie produkcji w języku angielskim. Jednak czym naprawdę jest Kingdom of Ruin?

O czym opowiada anime?

Mówiąc w skrócie, spotkamy się tu z potężną walką pomiędzy starożytną magią czarownic a postępem technologicznym ludzkości. Niemniej jednak szerszy i ciekawszy opis opublikowało Seven Seas. Możemy dowiedzieć się, że ludzkość przez długi czas żyła w harmonii z czarownicami, jednak postęp technologiczny i stale rozwijająca się nauka sprawiły, że czarownice stały się zbędne. Co może oznaczać taka sytuacja? Otóż to, że największy naród na świecie spostrzegł swego rodzaju zagrożenie i od tej pory rozpoczyna brutalne polowanie i eliminację czarownic z ziemi. To jednak nie może obejść się bez echa. Wśród bohaterów pojawia się Adonis, jeden z uczniów czarownic, który chce zemścić się na imperium. Idąc dalej, rozpoczyna się krwawa bitwa pomiędzy nauką a magią, która jest motywem przewodnim Kingdoms of Ruin i z pewnością przyciągnie przed ekrany niejednego widza.

Kto odpowiada za realizację anime Kingdoms of Ruin?

Serial jest animowany przez Yokohama Animation Lab pod kierownictwem Keitaro Motonagi, który jest reżyserem. Przy produkcji istotną funkcję pełnią również odpowiadający za scenariusze Takamitsu Kouno oraz projektujący postacie Hiromi Kato. Obsada anime obejmuje z kolei:

  • Kaito Ishikawa jako Adonis
  • Azumi Waki jako Doroka
  • Ryoko Shiraishi jako Chloe
  • Satoshi Hino jako Yamato
  • Hikaru Tono jako Yuki
  • Kisho Taniyama jako Shirosagi.

Czy warto oglądnąć anime?

Kingdoms of Ruin to produkcja, która może być nieznana nawet wielu fanom anime w Europie. Wszystko za sprawą tego, że Kingdoms of Ruin nie został do tej pory tak spopularyzowany na Starym Kontynencie, jak inne, cieszące się znaczną oglądalnością produkcje. Niemniej jednak anime posiada pokaźną rzeszę fanów w Japonii, gdzie materiał źródłowy w postaci mangi jest serializowany od 2019 roku. Miejmy nadzieję, że po ujawnieniu kluczowych informacji, produkcja stanie się popularna zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Jest to bowiem tytuł, który naprawdę zasługuje na uwagę. The Kingdoms of Ruin ma intrygującą, kosmiczną scenerię fantasy, a także przemyślany scenariusz, który wciągnie niejednego widza.

Źródło: oficjalna strona promująca The Kingdoms of Ruin.

Kategorie: Newsy

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.