Oficjalna premiera pierwszego sezonu anime Blue Lock miała miejsce 8 października. Odcinki znajdziemy na serwisie streamingowym Crunchyroll. Popularna manga z japońskiego tygodnika z mangami nareszcie doczekała się swojej ekranizacji. Animacją zajmie się popularne studio Fight Bit, które nie tak dawno temu wyprodukowało dla nas anime That Time I Got Reincarnated as a Slime.

Autorem mangi jest Muneyuki Kaneshiro. Za doborem muzyki stoi Jun Murayama, z kolei reżyserią i produkcją scenariusza zajmą się Tetsuaki Watanabe i Taku Kishimoto.

Na czym polega fabuła Blue Lock?

Blue Lock jest serią mangi realizowaną na potrzeby Weekly Shonen Magazine od sierpnia 2018 roku. Owiany tajemnicą Ego Jinpachi zostaje zatrudniony przez Japoński Związek Piłki Nożnej. Ma on za zadanie postawić na nogi fatalny poziom piłki nożnej w kraju. Planuje on zrealizować nietypowy plan. Sprowadził 300 mężczyzn do ośrodka pod nazwą Blue Lock. Zamierza on poddać ich intensywnemu treningowi, aby z trzystu potencjalnych zawodników wytypować idealnego napastnika do drużyny Japonii.

W anime zobaczymy mnóstwo rywalizacji i emocji. Tylko jeden z trzystu napastników otrzyma prawo do wzięcia udziału w mistrzostwach o puchar świata. W ośrodku treningowym Blue Lock czeka na nich morderczy trening.

Fabuła anime skupia się na głównym bohaterze Yoichi Isagim, który będzie jednym z uczestników szkolenia w ośrodku Blue Lock.

Plan na kontynuowanie serii

Pierwszy sezon anime Blue Lock będzie miał 24 odcinki, które zostaną podzielone na dwie części po 12 odcinków. Manga jest cały czas kontynuowana przez autora. Jeżeli anime zostanie ciepło przyjęte, będziemy mogli spodziewać się kontynuacji fabuły. Do tej pory ukazało się 12 tomów mangi w języku angielskim.

Tagi: Blue Lock

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.