W przeszłości wiele anime przyzwyczaiło nas do tego, że główny bohater musi przejść długą drogę, zanim otrzyma potężną moc zdolną do zmiany otaczającego go świata. Niektórzy artyści podchodzą do tego zagadnienia nieco inaczej i tworzą protagonistę, który jest silny już od samego początku trwania serii. Dodatkowym smaczkiem, który dodaje tajemnicy, jest główny bohater ukrywający swoje potężne moce przed światem.

W poniższym rankingu przyjrzymy się właśnie takim postaciom. Zwrócimy uwagę na przepotężnych bohaterów ukrywających swoją moc, a nawet tożsamość.

The Irregular at Magic High School

W tym anime magia stała się technologią, która jest nauczana jako zdolność techniczna w szkołach. Główny bohater jest potężnym magiem, który przerasta zdolnościami swoich rówieśników, jednak postanawia ukrywać swoje moce i zachowywać się jak zwykły uczeń liceum magicznego. Oprócz predyspozycji do magii protagonista ma również umiejętności techniczne, wiedzę, a nawet zna się na walce wręcz, co czyni go jeszcze trudniejszym do pokonania przeciwnikiem.

Nanatsu no Taizai

Uniwersum magii i miecza przypominające czasy średniowieczne. W Nanatsu no Taizai mamy do czynienia z dwiema głównymi postaciami. Meliodasem i Elizabeth. Elizabeth jest księżniczką, która skrywa swoją tożsamość i poszukuje lidera potężnej organizacji. Okazuje się, że silnym przywódcą tytułowych siedmiu grzechów głównych jest właśnie Meliodas. Jednak ukrywa on swoje moce i próbuje w ciszy zająć się prowadzeniem karczmy na uboczu, z daleka od kłopotów.

Disastrous Life of Saiki K

Zdolności parapsychiczne mogłyby wydawać się nam prawdziwym błogosławieństwem. Wielu z nas pragnęłoby uniknąć korków za pomocą zdolności teleportacji lub korzystać z telekinezy i niewidzialności. Jednak sprawy mają się inaczej w przypadku głównego bohatera, którym jest Saiki Kusuo.

Został obdarowany zdolnościami tak potężnymi, że już w wieku nastoletnim stał się najpotężniejszym bytem na całym świecie. Saiki wolałby raczej wieść życie zwykłego nastolatka, na którego nikt nie zwraca uwagi. Dlatego ukrywa swoją potężną moc przed całym światem, aby nie skupiać na swojej osobie uwagi innych.

Mob Psycho 100

Kolejny świat, w którym część ludzi zostaje obdarowana mocami parapsychicznymi podczas narodzin. Naszym tytułowym bohaterem jest nastoletni Shigeo Kageyama (znany innym jako Mob). Shigeo posiada ogromne moce, jednak jego skromność i bojaźliwość zabraniają mu przechwalać się przed innymi i korzysta z nich tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

To jednak nie wszystko. Mob skrywa swoje zdolności jeszcze z jednego powodu. W rzeczywistości jego predyspozycje do korzystania ze zdolności parapsychicznych to tylko wierzchołek góry lodowej. Ponieważ nawet sam Shigeo nie wie o tym, jak potężna jest pełnia jego zdolności.

Jeżeli Mob zostanie wyprowadzony z równowagi, jego wewnętrzne ja przejmuje kontrolę nad jego świadomością i zaczyna siać zniszczenie. Wówczas z typowego nastolatka Shigeo staje się niemożliwym do powstrzymania, chodzącym kataklizmem gotowym zniszczyć wszystko dookoła.

Noragami

Fabuła Noragami skupia się na losach samozwańczego bóstwa. Yato marzy o tym, aby stać się pełnoprawnym bogiem, który będzie czczony przez wiele osób. Mimo wszystko niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Yato tak naprawdę istnieje. Bohater zamiast dążyć do tego, aby ludzie dowiedzieli się o jego mocach, raczej skupia się na dorywczych pracach, które przynoszą mu niewielkie zyski finansowe.

Kyoukai no Kanata

Akihito Kanbara pewnego dnia próbuje powstrzymać swoją koleżankę z klasy przed popełnieniem samobójstwa. Wkrótce ich życia splatają się w nietypowych okolicznościach. Ocalona przez niego Mirai Kuriyama dowiaduje się, że Akihito skrywa sekret. Jest on nieśmiertelnym stworzeniem, potomkiem tak zwanych youmu. Na dodatek, okazuje się również, że Kuriyama należy do stowarzyszenia Spirit World Warrior, które chroni ludzkość przed wpływem youmu. W tym przypadku mamy do czynienia z dwójką bohaterów, którzy ukrywali swoje zdolności.

Plunderer

Fabuła została osadzona w postapokaliptycznym świecie rządzonym przez liczby. Wartość każdego człowieka jest osądzana za pośrednictwem cyfr. Licznik ten jest bezpośrednio związany z pewnym aspektem życia posiadacza. Liczby stanowią w tym świecie walutę, a także podtrzymują ludzi przy życiu. Kiedy licznik danej osoby spadnie do zera, zostaje ona wciągnięta w tajemniczą otchłań. Nie wiadomo co dzieje się z osobą wchłoniętą przez mroczną siłę, w takim wypadku jest ona uznawana za zmarłą.

Główna bohaterka Hina poszukuje tajemniczego Lichto Bacha, który jest potężnym, a zarazem tajemniczym wojownikiem. Z niewiadomych przyczyn jego licznik wykazuje ujemną liczbę. Znalezienie Lichta będzie jednak nie lada wyzwaniem, ponieważ od wielu lat skrywa swoje umiejętności przed całym światem. Jego owiana legendą postać została uznana za zmarłą. Z kolei sam Licht nosi na twarzy maskę i dla niepoznaki udaje miejscowego głupka.

The Devil Is a Part Timer

Główny bohater jest potężnym władcą demonów, który pracuje w restauracji serwującej fast foody. Anime działa na zasadzie odwrotnego isekai’a. Ponieważ w tym przypadku to władca demonów zostaje przeniesiony do zwykłego świata ludzi. Od tego momentu stara się zarabiać na życie w uczciwy sposób. Ukrywa swoją tożsamość i zdolności.

Classroom of the Elite

Fabuła tego anime opowiada o utopijnej szkole. System uszeregował klasy według zasług poszczególnych uczniów. Tylko najlepsze z klas mogą liczyć na przywileje. Kiyotaka Ayanokouji uczęszcza do klasy D, czyli najgorszej i najmniej uprzywilejowanej. Zapoznaje się z niezbyt towarzyską Suzune Horikitą. Suzuna uznaje, że trafiła do klasy D przez pomyłkę i od tej pory zrobi co w jej mocy, aby dotrzeć do klasy A.

The King’s Avatar

Główny bohater Ye Xiu jest uznawany za najlepszego gracza e-sportowej gry wieloosobowej. Inni gracze nadali mu przydomek “Boga Bitwy”. Po latach zaangażowania postanowił jednak przejść na e-sportową emeryturę. Znalazł pracę w pobliskiej kafejce internetowej i przestał uczestniczyć w zawodach.

Postanowił jednak zachować w tajemnicy to, że dołączył ponownie do gry pod nieznanym nikomu imieniem. Jego nowa postać Lord Grim niezwykle szybko zaczęła przyciągać uwagę innych graczy ze względu na fantastyczne osiągi w rozgrywce. Teraz wszyscy próbują ustalić tożsamość tego gracza, nie mając pojęcia o tym, że jest to sam Ye Xiu!

Gintama

Główny bohater Gintoki żyje w rzeczywistości opanowanej przez kosmitów. Najeźdźcy z kosmosu najechali feudalną Japonię i przejęli władzę nad krajem. Wprowadzili nowe prawo, które zakazywało samurajom noszenie miecza. Gintoki Sakata jest właśnie jednym z takich samurajów. W dodatku jest niezwykle potężny, jednak postanawia ukrywać swoje moce, dopóki nie musi mierzyć się z potężnym przeciwnikiem.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.