Animowana seria autorstwa Daisuke Aizawy Eminence in Shadow otrzyma kontynuację w postaci drugiego sezonu. Całkiem niedawno, bo 15 lutego zakończyła się emisja pierwszego sezonu ekranizacji. Niecały tydzień później pojawiły się już informacje o kolejnych planach na serię, co z całą pewnością zadowoli fanów. Niestety nie znamy jeszcze daty debiutu dalszej części produkcji.

Kazuya Nakanishi, który pracował przy hitach takich jak Darwin’s Game, tym razem pomoże podczas produkcji drugiej części Eminence in Shadow. Kanichi Katou nadzoruje pracę nad scenariuszem, a Kenichiro Suehiro zajmie się kompozycją muzyki.

Yen Press zdobyło licencję na light novel oraz adaptację mangi. Dbają o wydawnictwo oraz tłumaczenie dzieł na język angielski.

O czym jest fabuła?

Większość anime przyzwyczaiło nas do tego, że potężny heros zazwyczaj charakteryzuje się wyrazistym i dynamicznym charakterem. Główni bohaterowie starają się być na pierwszej stronie najważniejszych wydarzeń. Jednak w przypadku anime Eminence in Shadow jest nieco inaczej.

Cid Kagenou preferuje pozostać w cieniu. W odróżnieniu od innych głównych bohaterów, rozwiązujących wszystko siłą, Cid posługuje się sprytem i inteligencją.

Historia zaczyna się niemal identycznie jak każdy inny isekai. Pierwszoplanowa postać po śmierci przenosi się do innego świata. Cid zostaje przywódcą organizacji stanowiącej ruch oporu przeciwko groźnym kultystom próbującym zawładnąć nad światem.

Jest tylko jeden problem… Nasz bohater całkowicie wymyślił sobie istnienie wspomnianych złowrogich członków kultu. Niedługo po przedstawieniu jego wymyślonej historii pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji. Najnowsze odkrycia organizacji Shadow Garden dowiodły, że zmyślony przez Cida kult naprawdę istnieje!

Źródło: oficjalna strona promująca Eminence in Shadow.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.