Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje o nadchodzącej serii Pokemon. Z oficjalnych informacji wynika, że w kolejnym sezonie nie zobaczymy już Asha i jego przyjaciela Pikachu. Po wielu latach Ash nareszcie przejdzie na emeryturę (pomimo tego, że w ciągu całej serii nie zestarzał się nawet o rok i nadal ma 10 lat). Został najlepszym trenerem pokemonów w całym uniwersum i w końcu przejdzie na zasłużony odpoczynek.

Stacja TV Tokyo poinformowała za pośrednictwem social mediów, że w nowych przygodach pojawią się bohaterowie o imieniu Riko i Roy. Wraz z nowymi bohaterami ujrzymy również zupełnie nowe pokemony startowe. Świeżo upieczeni trenerzy będą mogli wybrać jednego z poniższej trójki:

  • Quaxly;
  • Fuecoco;
  • Sprigatito.

Kiedy premiera?

Nowa seria ukaże się już 14 kwietnia tego roku. Mimo wszystko musimy mieć na uwadze, że jest to data debiutu w japońskiej telewizji. Nie wiemy, kiedy i gdzie media zainteresują się nowym sezonem Pokemon na zachodzie. Do tej pory powstało całkiem sporo spekulacji mówiących o tym, że być może publikacją serii zainteresuje się Netflix.

Dlaczego twórcy anime postanowili zrezygnować z Asha po 25 latach? Wszystko wskazuje na to, że jego droga jako bohatera dobiegła końca. Ash marzył, aby stać się najpotężniejszym trenerem pokemon. W końcu osiągnął swój cel, wygrywając mistrzostwa znane jako Pokemon World Coronation Series Masters Eight Tournament. W turnieju brali udział najlepsi trenerzy z wszystkich regionów świata.

Od tej pory możemy oficjalnie mianować Asha mistrzem Pokemon!

Źródło: oficjalna strona promująca Pokemon.

Tagi: Pokemon

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.