Zapraszamy na kolejną edycję poznańskiego Japaniconu!

Czas: 

7 – 8 października 2017

Miejsce:

Zepół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu
os. Czecha 59, 61-289 Poznań

Bilety:
Przedsprzedaż potrwa od 14 września do 1 października.
Okres promocyjny trwa od 14 do 17 września.
Sprzedaż biletów odbędzie się również na akredytacji na miejscu konwentu, w dniach 7-8 października.

Wzór Zgody Rodziców można znaleźć TUTAJ.

Informacje

Najważniejszą częścią każdego festiwalu są oczywiście jego atrakcje, to co sprawia, że uczestnicy mogą dobrze się bawić, spędzają fajnie czas, a takie wydarzenie pozostaje długo w ich pamięci. Przygotowujemy szereg atrakcji, których nie znajdziecie nigdzie indziej, panele, konkursy, konferencje, warsztaty, specjalni goście czy wspaniałe koncerty wypełnią ten weekend i sprawią, że nie będziecie mogli się doczekać kolejnej edycji 🙂 Tak więc po kolei, o co chodzi?

Panele – są to atrakcje, których podstawą jest rozmowa. Nie wymaga posiadania wiedzy w danym temacie, pozwajają natomiast zdobyć mnóstwo informacji, a takźe wymienią poglądy lub spostrzeżenia. Panel zazwyczaj ma zdefiniowaną tematykę, może to być zarówno omównienie serii anime, gry, konkretnego studia czy całego gatunku filmów. Pojawiają się również panele poświęcone elementom kultury japońskiej, muzyce, sztuce czy po prostu społeczności fanów określonego zjawiska.

Prelekcje – od paneli różni je głółwnie niewielki element dyskusji. Można oczywiście zadawać‡ pytania, natomiast to głównie prowadzący zabiera głos i przedstawia wybrany przez siebie temat. Oczywiś›cie nie ma problemu z uczestnictwem, zarówno jeśli nie ma się o temacie pojęcia lub jest się w nim ekspertem – podczas prelekcji można się bardzo wiele dowiedzieć, a także zapytać o nurtujące kwestie.

Konkursy – to rodzaj atrakcji, który jest każdemu doskonale znany. Jeśli coś nas interesuje i czujemy się w tym dobrze, można wziąć udział w indywidualnej bądź grupowej rywalizacji i zdobyć wyjątkowe nagrody. O każdym konkursie można przeczytac zarówno na stronie jak i w informatorze, często prowadzący podaje tam zakres wiedzy (np. manga, anime czy obydwa), poziom trudności lub rodzaj konkursu (zdarzają się pytania, zagadki, rysunki, kalambury, muzyczne i wiele innych). No ale wróćmy do najważniejszego czyli nagród 😉 Za każdy konkurs otrzymuje się kupon na nagrody, za pojedynczy udział‚ można zdobyć drobniejsze rzeczy: przypinki, plakaty, mangi, książki, gadżety czy słodycze. Natomiast kupony można zbiera‡ przez cały konwent i przykładowo zdobywając jedno z trzech pierwszych miejsce w kilku konkursach można wygrać serią dvd, katanę, grę konsolową czy artbook! Oczywiście jeś›li nie czujecie się na siłach aby rywalizować o nagrody można przyjść i popatrzeć jak walczą inni, dowiedzieć się czegoś nowego i miło spędzić czas!

Warsztaty – chodzi głównie o rozwijanie zdolności artystycznych, uczenie się podstawowych umiejętności w konkretnych zakresie (mogą… to być zagadnienia sztuki japońskiej, typu kaligrafia czy origami, rysunek, sztuki walki, cosplay, makijaż lub pisanie recenzji czy fanfików). Warsztaty prowadzone są… przez osoby, które zglębiły dany temat, zajmują się nim od lat, mają w nim wyjątkowe osiągnięcia lub prowadzą serwisy na ich temat. To tutaj można nauczyć się najwięcej, praktycznie stykając się z zagadnieniem lub po prostu załapać ‘bakcyla’ czegoś fajnego 😉

Pokazy – przy tej formie atrakcji uczestnictwo ogranicza się do roli widza. Tu zobaczycie ekspertów, prezentujących swój kunszt w danej dziedzinie. Zdarzają się również formy połączone, np. pokazy wraz z warsztatami lub prelekcjami. Uczestnicząc w tego typu atrakcji można się bardzo wiele dowiedzieć, a często samemu spróbować nauczyć się czegoś› fajnego!

Konferencje – nudne skojarzenie nie ma racji bytu na naszych festiwalach! Tutaj konferencja to coś› fajnego, gdzie można się spotkać z dużą… ilością… ekspertów na raz i zadać im nurtujące Was pytania. My wystawimy Wam ludzi z wyjątkową wiedzą, a Wy dowiedzcie się od nich jak najwięcej 🙂

Koncerty – atrakcje, których przedstawiać nie trzeba. Artysta zaczaruje Was swoim scenicznym występem, muzyką, umiejętnościami czy charyzmą. To atrakcje sceny głównej więc na pewno będą wyjątkowe!

Cosplay – więcej informacji znajdziecie w specjalnej zakładce poświęconej tej atrakcji. A naprawdę warto się czegoś dowiedzieć bo to jedno z najważniejszych konwentowych wydarzeń, szczególnie eliminacje do EuroCosplayu z finałami na MCM Expo w Londynie. Koniecznie zobacz kto będzie reprezentował‚ nasz kraj w prestiżowym konkursie!

Spotkania – to specjalne atrakcje gdzie można porozmawiać z naszym wyjątkowym, konwentowym gościem lub wydawcą. Poza zdobyciem odpowiedzi na nurtujące Was pytania, usłyszycie również o nowościach, planach, pracy czy historii naszych wspaniałych goś›ci. Zapraszamy!

Turnieje – mamy dla Was szeroki wybór gier elektronicznych, muzycznych, logicznych czy planszowych, w których możecie podjąć rywalizację z innymi uczestnikami. Najbardziej popularne są gry konsolowe, głównie bijatyki, gry muzyczne typu DDR czy Rock Band, a także tradycyjne gry japońskie typu Mahjong czy Go. Oczywiś›cie każdej z tych gier można się nauczyć lub po prostu spróbować.

Projekcje – atrakcja polegająca na wyś›wietlaniu filmów, teledysków czy odcinków anime.

LARPy – jest to skrót od Live Action Role Play, gry podczas której uczestnicy wcielają się w bohaterów innych światów. Mogą to być scenariusze oparte na seriach anime, osadzone w czasach historycznych czy horrory lub fantasy. Należy pamiętać, ze te atrakcje maja limit miejsc i należy się na nie zapisywać.

Zgłaszanie atrakcji

Praktycznie każdą z powyższych atrakcji można zgłosić jako autorski punkt programu. Wystarczy wybrać temat, w którym się dobrze czujesz, określić typ atrakcji, a także czas w jakim chcesz ją prowadzić. W zamian przygotowaliś›my bardzo atrakcyjne zniżki! Więcej informacji w zakładce zgłoś atrakcję.

http://japanicon.pl/

https://www.facebook.com/events/1950603795183431/

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.