Już w 2020 roku pojawiły się niepotwierdzone informacje o możliwości powstania serii anime Solo Leveling. Oficjalne ogłoszenie adaptacji manhwy, autorstwa Chugonga i Sung-rak Janga, nastąpiło latem poprzedniego roku.

Ostatnio przedstawiciele studia A-1 Pictures podali dokładniejszą datę premiery tej niecierpliwie wyczekiwanej serii anime. Emisja Solo Leveling ma się rozpocząć w styczniu 2024 roku.

Kto tworzy Solo Leveling?

Sung-rak Jang, ilustrator stojący za tą manhwą, odszedł w lipcu ubiegłego roku. Pomimo tego, w ostatnim czasie pojawiły się nowe rozdziały Solo Leveling.

Za rozwój serii anime Solo Leveling odpowiada studio A-1 Pictures (twórcy Sword Art Online), pod kierownictwem Shunsuke Nakashige. Scenariuszem zajmuje się Noboru Kimura. Kreacją postaci kieruje Tomoko Sudo (odpowiedzialna za Alice in Borderland, Fragtime), natomiast nadzór muzyczny sprawuje Hiroyuki Sawano (twórca muzyki do hitów, takich jak Attack on Titan).

Fabuła

Na Ziemi pojawiają się dziwaczne bramy, skrywające w sobie demony. Ludzie zyskują nadprzyrodzone zdolności i rozpoczynają walkę z tymi istotami. Bohaterem historii jest Jin-Woo Sung, niski rangą wojownik posiadający kiepskie moce. Nieoczekiwanie młody człowiek jako jedyny na świecie otrzymuje zdolność do szybkiego podniesienia swojego poziomu. Niedługo po tym staje się najpotężniejszym wojownikiem na świecie.

Kategorie: AkcjaFantasyNewsy

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.