Z nowego wydania Weekly Shōnen dowiedzieliśmy się, że manga Edens Zero autorstwa Hiro Mashimy właśnie weszła w ostatni wątek fabularny. Publikację swojego dzieła rozpoczął w czerwcu 2018 roku. Do tej pory na łamach tygodnika pojawiły się 24 tomy. Kodansha USA Publishing odpowiada za tłumaczenie treści na język angielski.

Rosnąca popularność mangi sprawiła, że fabuła stała się inspiracją do stworzenia gry RPG. Aktualnie japoński producent gier wideo Konami pracuje nad zaadaptowaniem fabuły mangi do gier mobilnych oraz gry na konsolę.

Pierwszy sezon anime pojawił się w 2021 roku. Z kolei z najnowszych doniesień wynika, że w 2023 roku doczekamy się kontynuacji w postaci drugiego sezonu.

Fabuła mangi

Opuszczony park rozrywki osadzony na terytorium Granbell Kingdom. Mieszka w nim główny bohater Shiki, który całe swoje życie spędził wśród świadomych maszyn. Pewnego dnia w okolicach parku pojawia się Rebecca wraz ze swoim kocim towarzyszem o imieniu Happy. Dwójka przybyszy jeszcze nie wie o tym, że są jedynymi żywymi istotami, które zawitały na terenie Granbell Kingdom w trakcie ostatnich stu lat!

Shiki traktuje to spotkanie jako szansę do nawiązania przyjaźni z żywą osobą. Po namyśle dołącza do Rebecci i Happy’ego. Wspólnie opuszczają planetę na statku kosmicznym.

Tagi: Edens Zero

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.