Produkcje anime są znane z wielu scenariuszy, których fabuła rozgrywa się na terenie szkoły. W końcu anime jest oglądane głównie przez młodzież w wieku szkolnym oraz studentów. Takie otoczenie dzięki temu wydaje się o wiele bardziej znajome dla oglądającego. Zdecydowanie łatwiej jest nam utożsamić się ze światem fabularnym, gdy przypomina w pewnym stopniu naszą codzienność. Dlatego warto zaznaczyć, że liczne historie rozgrywające się na terenie szkoły wcale nie są przypadkiem!

W poniższym wpisie zwrócimy uwagę na najciekawsze anime osadzone w świecie uczniów. Być może znajdziecie wśród wymienionych serii kolejną perełkę, która pomoże wam miło spędzić zimowe wieczory.

The Disastrous Life Of Saiki K

Disastrous Life of Saiki K

To anime pokazuje nam, że szkoła może być miejscem pełnym wyzwań nawet dla osoby, która włada paranormalnymi zdolnościami. Jeżeli jeszcze nie zapoznaliście się z tą serią, pozostaje mi powiedzieć, że jest to obowiązkowa pozycja dla fanów komediowych anime.

Każdy odcinek jest dynamiczny, przepełniony humorem i przedstawia świetnie spisane wewnętrzne monologi głównego bohatera. Saiki jest dowodem na to, że nawet potężna postać wyposażona w zdolności telekinezy, teleportacji i czytania w myślach, może mieć problemy z życiem w szkole średniej.

Komi Can’t Communicate

Niedługo po publikacji na Netflixie seria stała się niezwykle popularnym anime. Komi to piękna dziewczyna, która ma ogromne kłopoty społeczne. Nie potrafi odezwać się do innych. Większość osób zaślepionych jej urodą nawet nie zauważa, że Komi ma jakiekolwiek problemy. Jedną z osób, która szybko zwraca uwgaę na problem dziewczyny, jest jej kolega z klasy Tadano Hitohito. Postanowił zaprzyjaźnić się z Komi i obiecał jej, że z jego pomocą zdobędzie setkę przyjaciół.

My Hero Academia

Boku no Hero Academia

Świat, w którym 80% ludzi posiada unikalne super moce, które zazwyczaj dziedziczą po rodzicach. Zrządzenie losu chciało jednak, że nasz główny bohater nie otrzymał żadnych mocy. Był to dla niego olbrzymi cios, ponieważ od czasów dzieciństwa marzył o tym, aby zostać bohaterem, takim jak jego idol All Might.

Pomimo tego, że Midoriya nie posiadał żadnych mocy, postanowił się nie poddawać i uznał, że bez względu na wszystko stanie się bohaterem. Ten sam los, który nie obdarował go mocami, pewnego dnia doprowadził do spotkania Izuku z All Mightem. Popularny bohater zauważył determinację chłopca i postanowił podzielić się z nim swoimi zdolnościami.

Dzięki temu Midoriya może dołączyć specjalnej akademii szkolącej przyszłych bohaterów. Jednak otrzymanie mocy to dopiero początek. Droga do zostania prawdziwym bohaterem będzie długa i niebezpieczna.

Kakegurui

Kakegurui

Kakegurui to anime osadzone w szkole dla bogatych nastolatków. Ten tytuł ma w sobie coś z thrillera, a może nawet serialu psychologicznego. W elitarnej szkole dzieci uczą się różnych sposobów uprawianiu hazardu. W miejscu tym doceniana jest przebiegłość, inteligencja i spryt. W tym nikczemnym świecie liczą się tylko ci, którzy potrafią podejmować ryzyko, nawet jeżeli przegrana będzie równała się z utratą reputacji, a może nawet czegoś więcej. Z całą pewnością jest to nietypowa fabuła, z którą warto się zapoznać.

Rascal Does Not Dream Of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Kolejne anime, którego akcja toczy się w szkole. Sakuta Azusagawa spotyka w szkolnej bibliotece dziewczynę w przebraniu króliczka. Wkrótce okazuje się, że nikt oprócz naszego bohatera nie widzi tej uroczej dziewczyny w niecodziennym stroju. Co jest tego powodem? Sakuta szuka odpowiedzi na to pytanie, a zarazem coraz bardziej zbliża się do nowo poznanej koleżanki.

Another

Another

Makabryczny horror osadzony w 1998 roku. Koichi Sakakibara trafia do klasy, w której blada niczym ściana uczennica jest przez wszystkich ignorowana. Koichi szybko zauważa, że coś jest nie tak, ponieważ dziewczyna zdaje się być niezauważana nie tylko przez resztę uczniów, ale nawet przez nauczycieli.

Assassination Classroom

W przypadku tej fabuły powiedzieć, że mamy do czynienia z nietypową szkołą to naprawdę za mało. Nauczycielem w Assassination Classroom jest ogromny żółty kosmita znany jako Koro sensei, który jest zdolny do zniszczenia całej ludzkości.

Zadaniem uczniów jest zamordowanie swojego nauczyciela za pomocą specjalnie zaprojektowanej broni. Szkoła ta w rzeczywistości uczy tego, w jaki sposób mordować.

Danganronpa

Elitarna szkoła średnia Hope’s Peak Academy przyjmuje tylko najlepszych uczniów. Każdy, kto dostał się do tej prestiżowej szkoły, otrzymuje swój własny tytuł. Odzwierciedla on umiejętności i predyspozycje danej osoby. Makoto Naegi to uczeń, który dostał się do akademii, jednak nie posiada żadnych specjalnych umiejętności. Jest przeciętny, a do Hope’s Peak Academy przyjęto go przez zwykły przypadek.

Entuzjazm związany z dostaniem się do wymarzonej szkoły szybko przemija, gdy personel więzi uczniów we wnętrzu budynku i zmusza ich do krwawego deathmatchu. Aby uciec, uczestnik rozgrywki musi zabić innego ucznia w taki sposób, aby nikt tego nie zauważył. Jeżeli zostanie wykryty podczas morderstwa, zabójca również zostanie stracony. Walka będzie trwała, dopóki na polu bitwy zostanie tylko jedna osoba!

Tomodachi Game

Yuuichi Katagiri i krąg jego najbliższych przyjaciół ze szkoły trafiają do dziwnego miejsca. Okazuje się, że zostali pozbawieni przytomności i przeniesieni do miejsca, w którym będą musieli zagrać w grę. Prowadzący informuje ich o tym, że jeden z pięciu przyjaciół zebrał ich tutaj, aby pozbyć się osobistego długu finansowego. Od tego momentu przyjaciele nie wiedzą, komu mogą ufać.

Aby awansować w rozgrywce, muszą przechodzić różnorodne zagadki i gry psychologiczne. Zasady tych gier zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przetestować naturę ich przyjaźni, a nawet człowieczeństwo. Przyjaciele muszą współpracować. W trakcie trudnej rozgrywki dowiadują się, że każdy z nich skrywa mnóstwo sekretów ze swojej przeszłości.

Beastars

Antropomorficzne istoty jako uczniowie liceum. Fabuła porusza ciekawy problem, który polega na relacjach między zwierzętami drapieżnymi i ich ofiarami. Autor anime zastosował interesujący storytelling. Problemy społeczne zostały opisane na przykładzie relacji w królestwie zwierząt. Jednak nadal znajdziemy tam znane nam archetypy, ponieważ bohaterzy to tak naprawdę uczniowie liceum.

Nagatoro

Hayase Nagatoro jest psotnicą, która znalazła sobie we własnej szkole nietypową rozrywkę. Uwielbia znęcać się emocjonalnie nad swoim starszym kolegą! Być może nietypowa rozrywka, jednak podczas oglądania serii zobaczycie, że potrafi przysporzyć jej całkiem sporo zabawy.

Kiss Him, Not Me

Kae Serinuma to uczennica szkoły średniej i oddana otaku. Serinuma wymyśliła nietypową rozrywkę. Uwielbia wyobrażać sobie, że chłopcy z jej klasy zakochują się w sobie nawzajem. Dziewczyna wyróżnia się sporą nadwagą, co jednak zmienia się w nietypowych okolicznościach.

Jako typowa otaku strasznie przeżywa wszelkie ekranizacje. Pewnego dnia oglądała swój ulubiony serial. Niestety w jednym z odcinków zginęła jej ulubiona postać. To wydarzenie niezwykle wstrząsnęło dziewczyną. Wpadła w depresję, zamknęła się w swoim pokoju, nie chciała nawet jeść. Tydzień spędziła w łóżku. Kiedy matce z pomocą brata udało się wyciągnąć Serinumę z łóżka, wydarzyło się coś niezwykłego. Okazało się, że straciła na wadze! Stała się szczupła i piękna.

Od tej pory każdy chłopak w klasie zaczął zwracać na nią uwagę. Kilku chłopców bardzo chciałoby spędzać z nią czas, jednak Serinuma nadal preferuje, aby zakochiwali się między sobą, co komplikuje ich relacje. W trakcie oglądania serii zobaczycie, w jaki sposób bohaterka radzi sobie z uporczywymi adoratorami.

Jibaku Shounen Hanako-kun

W szkole znana jest pewna legenda o szkolnym duchu. Podobno zamieszkuje toaletę. Nene Yashiro to uczennica zainteresowana okultyzmem, która pragnie odprawić rytuał przywołujący Hanako. Licealistce udaje się przywołać ducha, po czym zdaje ona sobie sprawę z tego, że informacje zawarte w szkolnej legendzie mijają się z prawdą. Przede wszystkim myślała, że Hanako to dziewczyna. Tymczasem duch jest młodym chłopcem. W dodatku Hanako nie jest jedynym duchem, który zamieszkuje to miejsce…

Horimiya

Historia opowiada o rozkwitającym koleżeństwie dwóch osób. Uczennicy Kyoko Hori, która odnosi sukcesy w nauce i Miyamurze Izumim, który trzyma się na uboczu. Okazuje się jednak, że ich szkolne zachowanie nie odzwierciedla dokładnie tego kim są. Frywolna licealistka ciesząca się popularnością poza szkołą jest pragmatyczną dziewczyną, która myśli o rodzinie. Z kolei cichy Miyamura, który w szkole sprawia wrażenie przeciętniaka, poza szkołą jest atrakcyjnym młodym mężczyzną, który nosi kolczyki i chętnie odsłania swoje tatuaże. Kiedy ta dwójka niespodziewanie wpada na siebie poza czasem szkolnym, coś zaczyna między nimi iskrzyć!

Toradora!

Uczeń liceum Ryuuji Takasu jest delikatnym i miłym z charakteru chłopakiem. Lubi utrzymywać porządek i żyć w spokoju. Mimo wszystko jego aparycja sugeruje coś innego. Pomimo jego delikatnej natury, Ryuuji ma zastraszającą twarz. Inni uczniowie boją się go, ponieważ myślą, że jest bandytą.

Po drugiej stronie poznajemy uczennicę tego samego liceum Taigę Aisakę. Jest drobną, niską dziewczyną o aparycji lalki. Jednak jej charakter nie ma zbyt wiele wspólnego z wyglądem. Jest zadziorna i uszczypliwa. Taiga otrzymała w swojej szkole przezwisko Palmtop Tiger.

Kiedy drogi życiowe Ryuuji’ego i Taigi zbiegają się ze sobą, chłopak odkrywa, że niesforna uczennica ma jednak słodką i delikatną stronę, której nie ukazuje innym. Wszystko staje się jeszcze bardziej chaotyczne, gdy na jaw wychodzi, że Taiga podkochuje się w przyjacielu Ryuuji’ego, a Ryuuji podkochuje się w przyjaciółce Taigi!

Pozytywnie zwariowana komedia romantyczna, którą można obejrzeć na poprawę nastroju.

Kaichou wa Maid-sama!

W szkole zdominowanej przez mężczyzn pojawia się nietypowy przypadek. Dzięki uczciwej pracy i staraniom Misaki Ayuzawa jako pierwsza dziewczyna w historii tego liceum zdobyła tytuł przewodniczącej rady uczniowskiej. Wkrótce okazuje się, że Misaki interesuje się jedynie tym, aby polepszyć życie szkolne innych dziewcząt. Ignoruje potrzeby chłopców i jest dla nich surowa. Z tego powodu nadali jej przydomek demonicznej przewodniczącej.

Angel Beats

Śmierć to tajemnica dręcząca ludzkość od zarania dziejów. Yuzuru Otonashi poznał niepokojącą prawdę o życiu pozagrobowym. Pewnego dnia obudził się w wymiarze znajdującym się między życiem i śmiercią. Nie miał żadnych wspomnień ze swojego życia i był zdezorientowany.

Okazało się, że trafił do wymiaru astralnego, który przypominał szkołę średnią. Został stworzony dla osób, które zmarły niechcianą śmiercią. Yuzuru jeszcze o tym nie wie, ale jego przygoda dopiero się rozpoczyna.

Kaguya-sama: Love is War

W elitarnej Akademii Shuchiin dwójka uczniów Miyuki Shirogane i Kaguya Shinomiya to najlepsi ze wszystkich przedstawicieli samorządów uczniowskich. Miyuki został ogłoszony najlepszym uczniem w kraju i cieszy się fantastyczną reputacją w całej szkole. Tuż za nim znajduje się Kaguya. Córka bogatej rodziny, która osiąga jedne z najlepszych ocen.

Są przez wszystkich uważani za idealną parę. Co więcej, nawet pałają do siebie uczuciami. Mimo wszystko żadne z nich nie chce się do tego przyznać. Dlatego też tkwią w niepewności. Dzieje się tak ze względu na ich honor. Osoba, która pierwsza wyzna miłość, będzie uznawana za uległą. Mając na uwadze honor, nie chcą przegrać tej miłosnej wojny pomimo uczuć, które ich łączą!

Fruits Basket

Szesnastoletnia osierocona Tohru Honda zostaje zaproszona do zamieszkania w domu przystojnego kolegi z klasy. Dziewczyna nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że na rodzinie chłopca ciąży klątwa, która zamienia ich w zwierzęta ze znaków zodiaku, gdy tylko przytulą osobę płci przeciwnej.

3D Kanojo Real Girl

Hikari Tsutsui czuje się niezręcznie wśród ludzi, dlatego preferuje spędzać czas w wirtualnym świecie. Jego ulubionym zajęciem są gry wideo i anime. Został wykluczony z życia społecznego nawet przez swoich kolegów z klasy.

Nieśmiały Tsutsui pewnego dnia otrzymuje karę w postaci czyszczenia basenu szkolnego za spóźnienie na lekcje. Poznaje tam dziewczynę o imieniu Iroha Igarashi. Chłopak stara się utrzymywać dystans, ponieważ uznał, że zadawanie się z nią przyniesie same kłopoty. Z czasem poznają się lepiej i koleżanka stara się wyrwać go z jego antyspołecznej bańki.

Clannad

Tomoya Okazaki to chuligan, który jest znudzony szkolnym życiem. Pewnego dnia Tomoya spotyka Nagisę Furukawę. Zaczynają regularnie natrafiać na siebie w szkole, a po pewnym czasie zaprzyjaźniają się ze sobą. Tomoya dowiaduje się, że Nagisa była w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej, przez co postanawia wspomóc ją podczas ożywiania szkolnego klubu dramatycznego. W klubie Tomoya poznaje kilka kolejnych dziewczyn. Opowiadają mu o swoich kłopotach, które Tomoya zobowiązuje się rozwiązać.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.