Reżyser filmowy Makoto Shinkai sprzedał łącznie 1,3 miliona biletów na swój nowy film. W przeliczeniu na naszą walutę film wygenerował 61 milionów złotych przychodu. Produkcja Suzume no Tojimari pozwoliła reżyserowi przebić jego poprzednie rekordy. W zestawieniu z jego poprzednim filmem Suzume no Tojimari pozwolił sprzedać na przełomie trzech dni 38% więcej biletów i wygenerował 47% więcej zysku. 

Na ten moment nie ma jeszcze informacji o tym, czym film pojawi się w polskim kinie. Jeżeli jednak to tego dojdzie, stanie się to najwcześniej na początku 2023 roku.

Film trafił na ekrany w zeszły piątek i zawędrował na japońską listę przebojów

Film pojawi się na serwisach streamingowych wraz z początkiem 2023 roku. Znajdziemy go między innymi na platformie Crunchyroll. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym reżyserem tego dzieła był Makoto Shinkai. Głównej bohaterce filmu o imieniu Suzume Iwato głosu użyczyła aktorka Nanoko Hara.

Masayoshi Tanaka odpowiada za kreację filmowych postaci, a Kenichi Tsuchiya zadbał o animację. Film powstał we współpracy z japońskim studiem animacji CoMix Wave Films.

O czym jest fabuła filmu?

Film opowiada o przygodzie siedemnastoletniej Suzume. Dziewczyna zamieszkuje spokojne miasteczko na wyspie Kyushu. Pewnego dnia spotyka młodego podróżnika, który mówi jej, że poszukuje tajemniczych drzwi. Suzume postanowiła pójść za nieznajomym wędrowcem. Po pewnym czasie dziewczyna odkrywa stare i podniszczone drzwi, jednak nie wróży to nic dobrego. Siła niewiadomego pochodzenia nakłania ją do ich otwarcia.

Nagle dziewczyna zostaje wciągnięta do przestrzeni znajdującej się poza czasem. Niedługo po tym w całej Japonii zaczęły pojawiać się drzwi o podobnym wyglądzie. Niestety były one zwiastunem licznych katastrof. Od tej pory Suzume wyrusza na przygodę, która będzie polegała na zamknięciu wszystkich pojawiających się drzwi, by w ten sposób zapobiec nadciągającym katastrofom.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.