United International Pictures oficjalnie ogłosiło, że wyczekiwany film anime “Suzume no Tojimari” już wkrótce trafi do kin w całej Polsce. Arcydzieło z Japonii, zadebiutuje 21 kwietnia 2023 roku i będzie wyświetlane we wszystkich głównych sieciach kinowych. 

Fabuła

Historia śledzi podróż Suzume, 17-letniej protagonistki, która przemierza różne miejsca w Japonii, napotykając po drodze liczne przeszkody. Po odkryciu tajemniczych drzwi w zrujnowanej części Kyushu, Suzume jest przyciągana przez ich moc i otwiera je, nieumyślnie uwalniając zniszczenie w całej Japonii. Musi teraz zamknąć portale i zapobiec dalszemu chaosowi. 

Wiadomość ta spotkała się z wielkim entuzjazmem wielu fanów anime w kraju, którzy z niecierpliwością czekali na jej wydanie.

Kto tworzy Suzume no Tojimari?

Nadchodzący projekt wyreżyseruje Makoto Shinkai, a projektowaniem postaci pokieruje Masayoshi Tanaka, który był zaangażowany także w Kimi no Na Wa i Tenki no Ko. Kenichi Tsuchiya, który pracował przy Kimi no Na Wa i Garden of Words, będzie pełnił funkcję głównego animatora. Takumi Tanji, znany z pracy nad Children Who Chase Lost Voices, będzie dyrektorem artystycznym. 

Całym projektem zajmują się TOHO, CoMix Wave Films oraz Story Inc. Film ma trafić do japońskich kin w listopadzie 2022 roku.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.