Square Enix jakis czas temu zapowiedziało, że ich gra RPG na urządzenia mobilne “Grimm’s Notes” mająca od stycznia 2016 ponad 16 milionów pobrań niedługo otrzyma własne anime.

Po zdawkowych informacjach na temat produkcji własnie doczekaliśmy się pierwszego filmu promocyjnego! Znamy też personel odpowiedzialny za powstanie anime.

Fabuła rozgrywa się w świecie stworzonym przez tajemnicze istoty tzw. Opowiadaczy. Podczas narodzin każdy z mieszkańców tego przedziwnego miejsca zostaje obdarzony Księgą Przeznaczenia, w której zostało spisane całe jego życie. Niektóre są nam znane: to opowieści o Alicji w Krainie Czarów, Kopciuszku, Aladynie i innych postaciach z klasycznych bajek.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zbuntowani Opowiadacze Chaosu, którzy podstępem zapisują w Księgach Przeznaczenia tragiczne wypadki, ale robią to w taki sposób, by nikt się o tym nie dowiedział. Ich tropem podążają posiadacze Pustych Ksiąg Przeznaczenia, których zadaniem jest dbanie o utrzymanie pokoju w magicznym świecie.

W studiu Brain’s Base reżyseruje Seiki Sugawara. Scenariuszem zajmuje się Hiroshi Yamaguchi, a Kentarou Matsumoto zaprojektuje postaci. W obsadzie pojawią się m.in. Ryota Oosaka i Reina Ueda.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.