Podczas wspomnianej wcześniej imprezy Netflix Anime Slate 2017 ujawniono powstanie remake anime Saint Seiya (Rycerze Zodiaku).

Produkowane przez Netflix CG anime nosić będzie tytuł Knights of the Zodiac: Saint Seiya. Pierwszy, 12-odcinkowy (odcinki po 30′) sezon opowie wątek od Wojen Galaxian do Srebrnych Świętych z oryginalnej mangi Masamiego Kurumady.

Zgodnie z opisem sieci:

Knights of the Zodiac: Saint Seiya opowiadać będzie o współczesnych przygodach młodych wojownikó zwanych Rycerzami, którzy przysięgli bronić zreinkarnowaną (odrodzoną) gracką boginię Atenę. Każdy z nich nosi zbroję, pełną mocy uzyskanej od konstelacji zodiakalnej którą wybrał i stał się Rycerzem Zodiaku. Wspierają Atenę w walce z potężnymi Olimpijskimi bogami, pragnącymi zniszczyć ludzkość..

W zespole produkcyjnym znaleźli się:

reżyseria – Yoshiharu Ashino
scenariusz, redakcja opowieści – Eugene Son
projekty postaci – Terumi Nishii
projety zbroi – Takashi Okazaki
animacja – Toei Animation

Manga Kurumady publikowana była w latach 1986-1990 i doczekała się zarówno adaptacji na różnorakie anime (w tym sequel Saint Seiya Omega z 2012 r, Saint Seiya Legend of Sanctuaryz 2014 czy z 2015 Saint Seiya -Ōgon Tamashii-) jak i spinoffowe mangi (również adaptowane na anime).

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.