12 numer magazynu Hana to Yume ujawnił produkcję nowego OAD Kamisama Hajimemashita (Kamisama Kiss).

Kamisama, Kekkon Zenya (The God at the Eve of Marriage) ma się pojawić w sprzedaży 20 grudnia a opowie o Nanami, Tomoe, Mizuki i Kuramie w czasie gdy zbliża się koniec szkoły (“matura”) Nanami.

Razem z anime w sprzedaży znajdzie się oficjalny fanbook Kamisama Hajimemashita 25.5, na który składa się 32-stronicowa manga Sono Ato no Futari (The Couple After That) zakończenie opowieści a także w pełni kolorowe ilustracje, podsumowanie rozdziałów 14-25 i wywiad z autorką mangi, która właśnie została zakończona (we wspomnianym numerze magazynu Hana to Yume).

Oprócz tego, kolejne dwa numery magazynu ukażą się z bonusowymi DVD na których znajdzą się (w kolejności) – dyskusja seiyu o 4 OAD oraz streszczenie musicalu, galeria ilustracji, lekcje rysowania z Suzuki oraz zakulisowe ujęcia z produkcji OAD.

Oryginalna maga Julietty Suzuki Kamisama Hajimemashita (Kamisama Kiss), opowiada o Nanami Momozono, pogodnej nastolatce mieszkającej z ojcem-nałogowym hazardzistą.
Pewnego dnia, po powrocie do domu, zastaje kartkę, w której ten informuje ją iż wyjeżdża a dziewczyna ma gho nie szukać (znaczy – uciekł przed długami). Wkrótce po tym pojawiają się panowie w garniturach i informują ją, że ma natychmiast opuścić mieszkanie ze względu na nieuregulowane zadłużenia. Wszystko zostaje spakowane i zabrane – oprócz osobistych rzeczy Nanami. Dziewczyna ląduje na ulicy bez pieniedzy i dachu nad głową. Zrozpaczona i zszokowana siedzi w parku, zastanawiając się co dalej, gdy nagle słyszy głos i widzi siedziącego na drzewie mężczyznę a na dole warczącego na niego psa. Odgania go a mężczyzna zchodzi z drzewa i zaczyna rozmawiać z nią. Ta, sama nie wiedząc czemu, informuje go o swojej sytuacji a on stwierdza, że musi opuścić swoje miejsce zamieszkania i chciałby aby ona się nim zajęła pod jego nieobecność. Całuje ją w czoło, daje kartkę-mapę i znika. Nanami, nie mając pojęcia co robić – udaje się tam i ku jej zaskoczeniu, okazuje się, że jest to …świątynia. Na dodatek zamieszkana przez trójkę.. ekhm.. dziwnych osobników (czytaj – duchy). Okazuje się, że świątynia należy do Lokalnego Boga (ziemi) a ta trójka to jego słudzy. Naznaczona pocałunkiem boga Nanami ma zostać gospodarzem świątyni. Lecz jeden z mieszkańców, mający uszy, lisa yokai niechętnie ją widzi w tej roli. Co pocznie bezdomna i zdezorientowana dziewczyna ?

Na jej podstawie powstały dwa sezony anime, OAD, trzy słuchowiska – Onsen, Kokuhaku i Keiyaku (z oryginalną, napisaną przez Suzuki fabułą) jak również musical i gra.

Autorka mangi rozpocznie publikację nowej pracy jesienią.

Źródło: ANN
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.