Oficjalna strona anime Chū-2 (ni) byō demo Koi ga Shitai! rozpoczęła streaming drugiego teasera filmu Eiga Chū-2 (ni) byō demo Koi ga Shitai! Take On Me (Love, Chunibyo & Other Delusions! the Movie: Take On Me).

Film powstaje w studio KioAni w reżyserii Tatsuyi Ishihary i jest dalszą opowieścią o przygodach poznanych w serialu anime bohaterów.
Serial natomiast jest adaptacją serii powieści romantycznych Torako, w których Yūta Togashi, chłopak “cierpiący” na chū-2 byō i Rikka Takanashi, u której również występuje ten syndrom, nawiązują bliższy kontakt ze soba (znaczy – chodzą na randki). W pełni korzystają z życia .. – lub tak powinno być. Jednakże, pojawia się Satone Shichimiya a.k.a. “Sophia Ring SP Saturn VII,”, przyjaciółka z gimnazjum, u której chū-2 byō jest niezmiernie wysoki i wywraca życie Togashiego do góry nogami.
I tak rozpoczyna się walka pomiędzy Saturn a Jaō Shingan (True Eye of the Devil King – Prawdziwym Okiem Diabelskiego Króla – czy raczej Prawdziwie Diabelskim Okiem).

Termin “chū-2 byō” (dosłownie – choroba gimnazjalistów z drugich klas) stworzył komik Hikaru Ijūin dla określenia młodzieży, mającej w tym okresie manię wielkości lub wygórowane wyobrażenia o sobie (że są kimś lepszym od innych).

W cyklu powstał także film anime Takanashi Rikka Kai ~Gekijō-ban Chū-2(ni)-byō Demo Koi ga Shitai!, krótkometrażówe seriale Chūnibyō demo Koi ga Shitai! Lite i Chūnibyō demo Koi ga Shitai! Ren Lite, OVA Chūnibyō demo Koi ga Shitai! Depth of Field ~Ai to Nikushimi Gekijō i sequel serialu – Chū-2(ni)-byō demo Koi ga Shitai!: Ren (I Have Adolescent Delusions, But I Want to Love!: Love).

W najnowszym filmie, Yūta i Rikka to trzecioklasiści liceum – lecz wciąż razem i z “syndromem”. Jednakże egzaminy na studia już na horyzoncie i trwa właśnie wiosenna przerwa. Starsza siotra Rikki – Tōka, stwierdza pewnego dnia, że zabiera ze sobą Rikkę do Włoch, gdzie właśnie pracuje i mogły by być razem jako rodzina. Yūta rozumie podejście Tōki, lecz w takim przypadku, będą z Rikką rozdzieleni.
Shinka i reszta grupy sugeruję by uciekli (i wzięli ślub ?!) a film opowiadać będzie o ich dramatycznej (??) ucieczce..

Premiera filmu nastąpi 6 stycznia przyszłego roku.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.