Wśród fandomu anime, nierzadko spotykam się ze stwierdzeniem, że nie oglądają dram bo są za długie. Standardowo japońskie serie mają około 12 odcinków i tylko jeden sezon co nie wypada gorzej od anime, a ich długość to 20 do 40 minut. Oczywiście, jest też pełno wyjątków, dłuższych czy krótszych serii, no ale muszą być by potwierdzić regułę.  Domyślam się, że nie każdemu chce się grzebać w dramach i szukać tych szybkich tytułów, dlatego przygotowałam wam krótką listę przykładowych tytułów. Jeśli martwicie się o fabułę to jest różnie, a w moim zestawieniu brakuje “normalnych tytułów”, bo nie ukrywajmy się ale sporo z nich to adaptacja mang. Dramy nie są ustawione w żaden sposób, promujący ich kolejność, nie trzeba się tym sugerować co ustawiłam na pierwszym a co na ostatnim miejscu.

 

Tytuł: Bad boys J

Etykieta gatunko-podobna: Gangi, mordobicie, akcja, młodzieżówka

Coś jakby opis: Bitwa gangów w Hirosimie. Drama przepełniona młodymi chłopcami i ich przyjaźnią do siebie. Oczywiście nie brakuje kilku przemiłych pań, które pokazują kto naprawdę trzyma władzę.

Trailer do filmu, ale pokazuje na czym to polega

_________________________________________________

Tytuł: 49

Etykieta gatunko-podobna: Szkolna, młodzieżowa, duchy

Coś jakby opis: Opowieść młodego zamkniętego w sobie chłopca i jego energicznego i charyzmatycznego  ojca, który chroniąc swoją pociechę zginął w wypadku. Jednak przed śmiercią postanowił pobyć w ciele syna, przez 49 dni kiedy jego dusza może pozostać na ziemi i trochę mu “poprawić” sytuację…tylko czy aby na pewno?

_________________________________________________

Tytuł: Switch Girl

Etykieta gatunko-podobna: Szkolna, komedia, młodzieżowa, coś jakby romans

Coś jakby opis: Nika, to piękna dziewczyna ze stylem, którą wszyscy podziwiają, jednak jej prawdziwe jest zupełnie inne, nie koniecznie akceptowane przez wszystkich i kiedy przełącznik zmieni się na off, zmywa makijaż i zdejmuje niewygodne ubrania ciesząc się życiem po swojemu. Jej życie komplikuje się kiedy nowy chłopak w jej klasie poznaje jej prawdziwe oblicze.

https://www.youtube.com/watch?v=q8qq71yjow0

_________________________________________________

Tytuł: Yuusha Yoshihiko

Etykieta gatunko-podobna: fantasy, akcja, gra fabularna

Coś jakby opis: Seria NISKOBUDŻETOWA co zaznaczone jest nawet w samej serii. To wręcz parodia dziejąca się w świecie Dragon Questa, bardzo popularnej gry w Japonii. Nie zabraknie walk turowych, pluszowych niebezpiecznych wrogów jak i NPC! Jednak w tym pojedynku bądźcie gotowi na solidną dawkę debilizmu.

_________________________________________________

Tytuł: piece

Etykieta gatunko-podobna: szkolna, detektywistyczna, romans

Coś jakby opis: Mizuho, będąca obecnie studentką, dowiaduje się, że jej koleżanka z liceum Haruka, umarła na raka. Według matki zmarłej, Mizuho miała być najlepszą przyjaciółką Haruki co nie do końca było prawdą. Okazuje się również, że cicha i spokojna Haruka była również w ciąży. Mizuho na prośbę matki zmarłej Haruki, stara się odnaleźć ojca nienarodzonego dziecka. Pomagać jej w tym będą osoby z liceum a między innymi były chłopak Mizuho, z którym miała się już więcej nie spotkać.

 

Oczywiście tytułów godnych polecenia można znaleźć dużo więcej, jednak starałam się wybrać najciekawsze z tych, które okazję sama miałam zobaczyć.  W obrazku wyróżniającym screen z jednej z moich ulubionych serii, mającej zaledwie 9 odcinków, Aozora no Tamago. 

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.