Oficjalna strona filmu anime BLAME! rozpoczęła streaming trailera.

Wideo i strona ujawniły dokładna datę premiery, która nastąpi 20 maja jednocześnie w japońskich kinach i sieci Netflix.

Anime powstaje w studio Polygon Pictures w reżyserii Hiroyukiego Seshity jako adaptacja mangi (czy też raczej mang – poczynając od BLAME i BLAME!) Tsutomu Niheia, publikowanej w latach 1997-2003.

Jej bohaterem jest Killy, cichy samotnik, używający broni (o niewiarygodnej mocy) zwanej Emiterem Fal Grawitacyjnych, wędrujący przez zniszczony technologiczny świat zwany po prostu Miastem.
Poszukuje czegoś co zwie się (jest) Genami Sieciowego Terminalu (Net Terminal Genes) – możliwym znacznikiem genetycznym, który pozwolił by ludziom (ludzkości) na dostęp do Netsfery – komputerowej sieci pozwalającej kontrolować Miasto. Jest ono niekończącym się labiryntem betonu i stali, pionowych ścian, schodów i wnęk (jaskiń), podzielonych w masywne piętra przez prawie niezniszczalne bariery zwane Megastrukturami.
Miasto zamieszkują rozproszeni ludzie, humanoidy i wrogie cyborgi znane jako Krzemowe Stwory.
Gen Sieciowego Terminalu pozwolił by na wstrzymanie niekończącego się, chaotycznego rozrostu Megastruktur jak również na powstrzymanie hordy zwanej Strażą Bezpieczeństwa od mordowania ludzi….

W 2005r powstało 6-odcinkowe ONA z siódmy odcinkiem wydanym na DVD a we wspomnianym wcześniej serialu Sidonia no Kishi znalazła się krótkometrażówka Blame! Tanmatsu Ikō Toshi (Blame! Ancient Terminal City).

Zgodnie z informacjami ze strony, Nihei odpowiada za scenariusz, oryginalne projekty postaci jak i nadzór nad produkcją anime.

Pierwsza informacja o produkcji CG filmu anime na bazie w/w mangi pojawiła się w 2007r.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.