MPTE (The Motion Picture and Television Engineering Society of Japan- Japońskie Stowarzyszenie Inżynierii Filmowej i Telewizyjnej) ogłosiło, że anime „KADO- The Right Answer”  wygrywa w tym roku nagrodę w kategorii najlepszej animacji (nagrody za rok 2017). Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 30 października w Tokio. Anime miało swoją premierę w kwietniu 2017 roku i zostało stworzone przez studio Toei Animation.

Znalezione obrazy dla zapytania seikaisuru kado

Opis anime:

Kojiro Shindo, dyrektor generalny do spraw planowania polityki wsiada do samolotu na lotnisku Haneda, wybiera się w podróż służbową. Kiedy samolot próbuje wystartować na niebie pojawia się gigantyczna, dziwna struktura w kształcie sześcianu. Samolot wraz z pasażerami zostaje wchłonięty w nienaruszonym stanie przez ową strukturę. Pojawia się tajemniczy osobnik, do złudzenia przypominający zwykłego człowieka. Zapewnia wszystkich pasażerów, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Shindo prosi go o przedstawienie się i wyjaśnienie sytuacji. Nagle telefony wszystkich pasażerów zaczynają jednocześnie dzwonić, a na ekranie każdego z nich wyświetla się wiadomość o treści „Ja, Yaha-kui zaShunina, niniejszym informuję, że zamierzam zainterweniować w sprawach wewnętrznych Japonii.” Jaki jest cel zaShuniny i jak planuje go osiągnąć? Czy Shindo podoła zadaniu bycia łącznikiem między rządem Japonii a Anizotropami?

https://www.youtube.com/watch?v=H-QfHY01_ZI

„KADO- The Right Answer” było również nominowane do nagrody Seiun oraz VFX-Japan.

Jest to zdecydowanie seria, którą polecam wszystkim fanom poważniejszych serii sci-fi, w których widz także jest zmuszony do wielu przemyśleń. Tego anime nie da się oglądać bezrefleksyjnie. Dodatkowo seria jest bardzo ciekawa wizualnie, chociaż momentami CGI może razić w oczy niektórych widzów. Mimo, że nie jestem wielbicielką gatunku sci-fi dałam tej serii szansę i nie żałuję, z przyjemnością obejrzałam ją do końca. Naprawdę warto poświęcić czas na obejrzenie tego anime.

>ZENO<

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.