anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista

Program Radio Wakai.EXE

Home / PS4 / SEGA rejestruje domenę Shenmue HD

SEGA rejestruje domenę Shenmue HD

Wygląda na to, że japoński wydawca zamierza odświeżyć kultową serię gier z czasów Dreamcasta. Czyżby za sprawą majaczącego na horyzoncie Shenmue III?

Europejski oddział firmy SEGA zarejestrował w ostatnim czasie domeny internetowe shenmuehd.com, shenmueremastered.com oraz shenmuegame.com. Oczywiście nie możemy tego traktować jako potwierdzenie rozpoczęcia prac nad zremasterowaną wersją dwóch klasycznych odsłon serii, choć wyobraźnia fanów zaczyna już pracować.

Dopóki premiera Shenmue III nie została jeszcze ustalona (wstępnie spekuluje się o końcu 2017 roku), SEGA może spróbować zagrać nieco na nostalgii fanów i przy względnie niewielkim nakładzie pracy dostarczyć im poprzednie odsłony cyklu w odświeżonej wersji. Na kilka miesięcy przed premierą trzeciej części, byłby to strzał w dziesiątkę. Osobiście na pewno zakupiłbym takie wydanie.

Shenmue to jedna z najsłynniejszych i niemalże zapomnianych marek w historii elektronicznej rozrywki, osadzona w klimatach dalekiego wschodu. Pierwsze dwie części serii ukazały się jeszcze na konsolę SEGA Dreamcast w czasach jej nierównej walki z PlayStation 2. Mimo że marka nie osiągnęła sukcesu komercyjnego, zyskała naprawdę oddane grono fanów.

Źródło: Siliconera
Grafika: Shenmue, Yu Suzuki, SEGA

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"

About Wakai NEWS

Wakai NEWS
Kocham wakai.pl :)

Check Also

Wieloświatowa tułaczka po własną grę. Makai Wars

W tym roku Nippon Ichi Software (NIS) świętuje swoją 25 rocznicę. Wykorzystując tę okazję, zapowiedziano …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!