Kolejne dobre wieści dla osób, które kochają oglądać anime w kinie. Tym razem na dużym ekranie będziemy mogli podziwiać Sword Art Online: Progressive – Scherzo of Deep Night. Oficjalna premiera w Japonii miała miejsce w październiku 2022 roku. W Polsce filmem SAO (przynajmniej na ten moment) będziemy mogli cieszyć się 25, 26 lutego i 2 marca 2023 roku. Niestety będzie on dostępny w kinie tylko w ciągu tych trzech dni. Z tego powodu radzimy szybko rezerwować miejsca!

W jakim kinie będzie można obejrzeć Sword Art Online: Progressive – Scherzo of Deep Night?

Spośród trzech najpopularniejszych kin w naszym kraju (Multikino, Helios, Cinema City) na dzień 20 stycznia tylko sieć kin Helios wydało oświadczenie odnośnie Sword Art Online: Progressive – Scherzo of Deep Night. Jeżeli więc zależy Ci na doświadczeniu tego widowiska, możesz to zrobić właśnie w kinie Helios. 

Wydarzenia podzielone na dwie części

Czy muszę oglądać pierwszy film Sword Art Online the Movie: Progressive – Aria of a Starless Night (premiera październik 2021 roku), aby wiedzieć, co się dzieje? Tak, ponieważ historia rozgrywa się tylko na pierwszym piętrze świata Aincrad. Film SAO, który pojawi się w kinie w lutym, jest kontynuacją tego wątku. Z tego powodu lepiej przed seansem zapoznać się z fabułą pierwszej części.

Dlaczego warto wybrać się na Sword Art Online: Progressive – Scherzo of Deep Night?

Sword Art Online the Movie Progressive pokazuje zdecydowanie więcej szczegółów. Poza tym w odróżnieniu o serii anime opowiada historię głównie z perspektywy Asuny a nie Kirito. Filmy Sword Art Online the Movie Progressive stanowią adaptację light novel stworzoną przez autora SAO (Reki Kawahara).

1 Komentarzy

mangas 23 stycznia, 2023 - 2:08 am

Szkoda, że tylko w Heliosie. Nawet nie ma tego kina w Krakowie. Może inne sieciówki pójdą za ich przykładem – np Multikino, w którym na początku grudnia oglądałem Mugen Train. Oby.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.