Z ostatnich przecieków dowiedzieliśmy się, że J.C. Staff nie uczestniczy w pracach nad kolejnym sezonem One Punch Man. Nad animacją nowego sezonu pracuje studio MAPPA. Jak widać, praca nad animacją kultowego anime była podzielona na wiele firm. Nad pierwszym sezonem pracowało studio Madhouse (odpowiedzialne za hity takie jak Death Note i Paprika). J.C. Staff objął prace nad drugim sezonem, a teraz okazuje się, że MAPPA przejmuje prace nad trzecim sezonem OPM.

Niewiele jednak wiemy na temat samych szczegółów związanych z przebiegiem kolejnego sezonu serii. W ciągu ostatnich dwóch lat studio MAPPA miało niezwykle napięty harmonogram prac. Pracowali nad realizacjami licznych komiksów, mangi oraz anime. Uczestniczyli między innymi w wydawnictwie popularnych tytułów The God of High School i Jujutsu Kaisen. Co więcej, gdy Wit Studio odstąpiło od prac nad finałowym sezonem Attack on Titan – studio MAPPA postanowiło przejąć ich pracę.

Fabuła One Punch Man

One Punch Man to seria opowiadająca o losach nietypowego superbohatera. Wstępny zarys fabuły pojawił się w internecie pod postacią komiksów już w 2009 roku. W 2011 roku po publikacji komiksu Yusuke Murata nawiązał kontakt z mangaką i zaproponował współpracę przy przerysowaniu jego pomysłu w postaci webcomicu.

Tytułowy bohater to postać aspirująca do roli bohatera. One Punch Man jest jednak herosem, który pomimo młodego wieku znudził się już walką z potworami i innymi groźnymi przeciwnikami. Wszystko ze względu na to, że żaden przeciwnik nie jest w stanie stawić mu czoła. Jak sama nazwa wskazuje – tytułowy Saitama jest w stanie pokonać każdego wroga jednym ciosem.

Na ten moment nie ma potwierdzonej daty premiery trzeciego sezonu.

MAPPA to jedna z najwydajniejszych firm na rynku anime

Mało kto w branży ma tak napięty harmonogram, jak studio MAPPA, a pomimo tego doskonale radzą sobie z dotrzymywaniem wszystkich terminów. W 2022 roku pracują nad ekranizacją mangi autorstwa Tatsukiego Fujimoto, czyli popularnego Chainsaw Man’a. Dodatkowo przejęli pracę nad animacją finałowego sezonu Attack on Titan. Biorąc pod uwagę topową jakość tej serii, będą mieli z tym całkiem sporo roboty.

Pomimo tylu wyzwań nie zwalniają! W 2023 roku zobowiązali się stworzyć również kolejny sezon Vinland Sagi i popularnego Shōnen Jujutsu Kaisen.

To jednak nie wszystko. Z jednej strony jako konsumenci chwalimy firmę MAPPA, jednak z ostatnich doniesień wynika, że studio było pod obserwacją organów prawnych. Anonimowy informator zgłosił, że w firmie panują mordercze warunki, a etyka pracy wykracza poza dopuszczalne normy. Zdaniem informatora animatorzy pracujący nad projektami MAPPA nie mają nawet chwili wytchnienia.

Praca nad czterema seriami jednocześnie miała podobno poważnie nadwyrężyć pracowników. Reżyser nowych odcinków Attack on Titan w lutym tego roku podzielił się z nami informacją na Twitterze o tym, że z powodu nadmiaru pracy do domu wracał jedynie raz na trzy dni.

Nie był to pierwszy tego rodzaju incydent. Studio MAPPA znalazło się pod medialnym ostrzałem również w połowie 2021 roku, ponieważ zarzucano im, że ich animatorzy są stale przepracowani. W odpowiedzi na te zarzuty firma stwierdziła, że płaci uczciwie za nadprogramowe starania swoich pracowników. Jak dotąd na tym zakończył się spór.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.