W jaki sposób może postąpić mangaka, aby zwrócić uwagę na swoje dzieło? Pomimo tego, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce, okazuje się, że nadanie nietypowego tytułu działa wręcz doskonale. Zwrócenie oczu na swój produkt to przecież jedna z najważniejszych zasad marketingu!

Kiedy fani przeglądają biblioteki z niemal niekończącymi się ilościami tytułów, bardzo często zatrzymują wzrok przy tych najbardziej dziwacznych. Jeżeli obejrzymy dostatecznie dużo produkcji, prawdopodobnie sami natkniemy się na kilka tytułów, które trudno wytłumaczyć osobom niezaznajomionym ze światem anime.

Niektóre z nich są celowo długie, aby mogły się wyróżnić. Inne mają charakter humorystyczny, a jeszcze inne po prostu są dziwaczne i bez większego sensu. Poniżej stworzyłem listę, która potwierdzi powyższy argument.

1. Shimoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn’t Exist

Tak dziwaczny tytuł z góry przekonuje nas o tym, że treść zawarta w anime może być równie nietypowa. Tak też właśnie jest! Akcja tego anime dzieje się w świecie, w którym lubieżne i niegodne zachowania zostały obligatoryjnie zakazane. Obywatele są zmuszeni przez swój rząd do noszenia na szyi specjalnych urządzeń wywierających na nich cnotliwe zachowanie. Nagle pojawia się jednak przestępca o pseudonimie Blue Snow, który rozpowszechnia wśród ludzi lubieżne materiały, aby wyzwolić ich spod rządowej opresji.

2. Bobobo-bo Bo-bobo

Tak, to prawdziwy tytuł anime wydawanego między 2003 i 2005 rokiem. Gdyby to anime otrzymało mniej dziwaczny tytuł, prawdopodobnie nie wpisałby się on w ramy świata przedstawionego. Fabuła jest równie zwariowana, co sama nazwa serii. Tytułowy bohater chroni niewinnych ludzi przed kradzieżą włosów. Walczy z niegodziwcami za pomocą… własnych włosów z nosa.

3. Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Komedia romantyczna przeplatana z dramatem. Tytuł tego anime z całą pewnością przykuwa uwagę pomimo tego, że nie odzwierciedla wszystkiego, co ma do zaoferowania fabuła. Sakuta Azasagawa jest jedyną osobą, która widzi króliczą dziewczynę o imieniu Mai Sakurajima. Wraz z rozwojem fabuły życie Sakuty staje się coraz bardziej zwariowane.

4. That Time I Got Reincarnated As A Slime

That Time I Got Reincarnated as a Slime to anime typu isekai opowiadające dokładnie o tym, co opisuje tytuł. Główny bohater Rimuru zostaje zasztyletowany w prawdziwym życiu, po czym budzi się w zupełnie nowym świecie. Odrodził się w całkiem nietypowej formie, ponieważ jest kulką szlamu (tytułowym slime’em).

Bardzo szybko zaczyna przystosowywać się do funkcjonowania w nowym uniwersum rządzącym się prawami magii i miecza. Nabywa nowe umiejętności i uczy się życia w ciele potwora typu slime. Wkrótce staje się jednym z najpotężniejszych bytów w całym świecie przedstawionym.

Tytuł jest oryginalny. Daje nam poczucie tego, jakby reinkarnacja w ciele szlamowego potwora była czymś zupełnie normalnym.

5. I Want To Eat Your Pancreas

Tytuł może być nieco mylący, ponieważ w anime nie zobaczymy aktów kanibalizmu (na szczęście). Seria opowiada o bardzo samotnym chłopaku, który wkrótce coraz bardziej zbliża się do popularnej koleżanki ze swojej klasy. Pomimo wyjątkowego nazewnictwa historia ta może naprawdę poruszyć. 

6. Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?

Fabuła anime została osadzona w świecie, gdzie bogowie i śmiertelnicy żyją razem w tych samych państwach i miastach. Wspólnie formują gildie poszukiwaczy przygód. Tytuł ma za zadanie rozbawić oglądającego, a zarazem przyciągnąć jego uwagę do opowieści. Główny bohater Bell Cranel regularnie udaje się na ekspedycję do lochów. Nabywa doświadczenie, zdobywa umiejętności, nowy ekwipunek, a także znajduje czas na to, aby pomagać niewiastom w opałach.

7. Bofuri: I Don’t Want to Get Hurt, So I’ll Max Out My Defense

Główna bohaterka serii Kaede Honjou znana również pod pseudonimem Maple gra w nową grę MMORPG osadzoną w wirtualnym świecie. Z czasem zaczyna łamać docelowe założenia gry. Znalazła niekonwencjonalny sposób, który polega na rozwijaniu jedynie defensywnych umiejętności jej postaci. Anime jest zabawne i utrzymuje lekki ton. Seria idealna dla tych, którzy pragną odrobinę wyluzować się po pracy lub szkole.

8. Problem Children Are Coming From Another World, Aren’t They?

Znudzony życiem geniusz za sprawą tajemniczego listu zostaje nagle przeniesiony do świata o nazwie Little Garden. Od tego momentu towarzyszy mu Asuka Kudou (mogąca słowem kontrolować zachowania innych ludzi), You Kasukabe (dogadująca się ze zwierzętami) oraz Black Rabbit (przewodniczka). Jest to przygodowe anime typu isekai dla wielbicieli nieco lżejszych tematów.

9. I Couldn’t Become a Hero, So I Reluctantly Decided to Get a Job

Twórca anime zatytułował je w taki sposób, że od razu wiemy, na czym będzie polegała fabuła. Główna postać nie może spełnić swojego marzenia o zostaniu bohaterem, więc rozpoczyna pracę w małym sklepie z elektroniką. Okazuje się, że jego życie nie będzie jednak nudne ze względu na to, że nowo zatrudniona pracownica w sklepie jest córką króla demonów.

10. Keijo!!!!!!!!

Czy odpowiednia ilość wykrzykników przyciągnie interesantów do obejrzenia tego anime? Być może taki był zamysł. Anime opowiada o nietypowym sporcie znanym jako Keijo. Rywalizacja polega na tym, że kobiety strącają się wzajemnie z platformy przy użyciu jedynie pośladków i biustu.

Kategorie: ArtykułyRankingi

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.