Nowy film od twórcy Wilczych Dzieci i Bakemono no Ko


Mamoru Hosoda, twórca takich filmów jak Wilcze Dzieci, Bakemono no Ko, Summer Wars i O dziewczynie skaczącej przez czas, ogłosił pracę nad nową produkcją. Według magazynu Variety  film otrzymał tytuł Mirai i jego ukończenie datowane jest na maj przyszłego roku, tj. 2018.

SW1

Summer Wars, film z 2009 w produkcji Hosody

 

Fabuła Mirai opowiada historię 4 letniego chłopca, który nie potrafi pogodzić się z faktem, że właśnie został starszym bratem. Pewnego dnia odkrywa coś niezwykłego. Tajemniczy ogród za domem staje się przejściem do przeszłości. Bohater spotyka w nim małą dziewczynkę, którą okazuje się być jego mamą oraz pradziadka jako młodego mężczyznę. Ta magiczna przygoda pozwala chłopcu ujrzeć świat z innej perspektywy, co z czasem przyczynia się do zrozumienia przez niego nowej roli, jaką przyszło mu odegrać w rodzinie.

W wywiadzie dla Variety  reżyser wspomniał o motywach, które pojawią się w nadchodzącym filmie. Główną tematyką ma być „rodzeństwo”, jednakże twórca pragnie kontynuować aspekty, które pojawiły się w jego poprzednich produkcjach: „młodość” z O dziewczynie skaczącej przez czas, „rodzina” z Summer Wars, „ojcostwo” poruszone w Bakemono no Ko oraz „macierzyństwo”, czyli motyw z filmu Wilcze Dzieci.

chizu

Hosoda również stwierdził, że fabuła oparta jest na jego osobistych przeżyciach jako ojca. Wyjaśnił, że tytuł Mirai (tł. przyszłość) nie odnosi się do imienia żadnego z bohaterów czy jego córki. Niemniej jednak, zwrócił on uwagę na to, iż część filmu ma odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Reżyser przytoczył wspomnienie, gdy jego najstarsza córka czuła jak gdyby nowe rodzeństwo kradło jej rodziców, co wprowadziło ją w chorobliwą zazdrość. Hosada zaznaczył, że historia będzie zbliżona wydarzeniom ukazanym w Wilczych Dzieciach i O dziewczynie skaczącej przez czas, aniżeli akcji z Bakemono no Ko i Summer Wars.

1116281

Wilcze Dzieci, 2012

Fabuła została w całości napisana przez Hosadę, lecz autor przyznał, że sugerował się opiniami producentów.

Produkcją zajmuje się Studio Chizu, które jest własnością Hosody. Filmy, które zostały stworzone w jego studiu były wielkim sukcesem zarówno finansowym, jak i w opinii krytyków, dlatego jego najnowsze dzieło jest szczególnie wyczekiwane.

Przypominamy, że prace nad filmem mają trwać do maja 2018 roku.

 

Źródło: ANN

Pisała Fumitooru dla Wakai.pl