Zmarła autorka mangi Inu X Boku SS Cocoa Fujiwara

Miesięcznik Gangan Joker powiadomił, że 31 marca zmarła Cocoa Fujiwara. Powód śmierci jest nieopublikowany. Jej rodzina urządziła mały, prywatny pogrzeb, by ją uczcić.

Była znana najbardziej z mangi Inu x Boku SS. Jej debiutancka manga, Calling, została opublikowana w 1999 roku, gdy miała 15 lat. Przekładała rysowanie nad szkołę i dzięki temu wydała kolejne 2 prace. Jej mniej znane prace to Stray Doll i Ojou-sama to Youkai Shitsuji.

Inu x Boku SS wydawane było w Square Enix’s monthy Gangan Joker. Dostało 12 odcinkową adaptację anime, wyreżyserowaną przez David Production. Było to emitowane w Japonii od stycznia do marca 2012 roku. Manga dotarła do 11 tomu. Została niezakończona.

Fujiwara była znana jako fanka gier RPG takich jak Final Fantasy, a niektórzy powiadają, że widać to w jej pracach. Przyjaźniła się z autorką Pandora Hearts, Mochizuki Jun i autorką Kuroshitsuji, Toboso Yaną. Cocoa Fujiwara miała 31 lat.

Autor: Zozol dla wakai.pl
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Autorka FMA przygotowuje nową mangę!

Hiromu Arakawa to mangaka, której zawdzięczamy takie tytuły jak Fullmetal Alchemist i Silver Spoon. Druga z wymienionych pozycji właśnie …

RADIO ANIME

x