DMCA.com Protection Status Wpłać dotację na serwer radia.

Home / Anime TV / Zmarł Hiroyuki Nishimoto.

Zmarł Hiroyuki Nishimoto.

19 kwietnia, w niedzielę odszedł Hiroyuki Nishimoto aktor głosowy podkładający m.in. głos Włóczykijowi z Muminków. Zmarł z powodu rozwarstwienia aorty, miał 88 lat. Pozostawił żonę Akiko.

Nishimoto rozpoczął karierę jako aktor teatralny, łączył granie w trupie Bungakuza i bycie współzałożycielem grupy Gekidan Kumo. Był częścią Gekidan Subaru od 1951 roku, zagrał w wielu produkcjach teatralnych, w tym w dramatach Williama Szekspira i Grona gniewu Johna Steinbecka. Podkładał głos Włóczykijowi z Muminków (anime 1969 roku tv) na podstawie książek Tove Jansson. Następnie ponownie wcieliła się w rolę w 1972 Nowe Muminki anime było emitowane w telewizji.

Jest on również znany ze swojej pracy w japońskich dubbingu filmów animowanych i telewizyjnych serii Disneya. Wcielił się w rolę Szalonego Kapelusznika w Alicji w Krainie Czarów, Alan’A Dale w Robin Hoodzie i Sowy w Disneyowskiej produkcji Kubusia Puchatka. Pracował również w filmach akcji i telewizji. Wystąpił w takich filmach jak Wagahai wa Neko de Aru (Jestem kotem) i Kyūketsuki Göke Mindoro (Göke, hiena cmentarna z piekła).

Przygotowała: Kanimo dla wakai.pl

O Kamiru

Kamiru
Bóg też zaczynał od zera.
Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!

>