Program wakai.exe ver. 0.5.3.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Konwenty / Współpraca medialna z: Druga Ruda Mithrilu “W kopalniach Morii”
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Współpraca medialna z: Druga Ruda Mithrilu “W kopalniach Morii”

Współpraca medialna z: Druga Ruda Mithrilu “W kopalniach Morii”
Oceń ten Post!

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na największy konwent fantastyki na Górnym Śląsku!

Zapraszamy na Drugą Rudę Mithrilu!

Liczne zastępy krasnoludzkich specjalistów wiele długich miesięcy spędziły na rozmaitych próbach i odwiertach. Pracując w pocie czoła całymi dniami, nie dbali o deszcz, chłód, palące słońce i stada goblinów, czające się za wystającymi skałami. Gdy wydawało się, że ich wysiłki spełzną na niczym, nagle podniósł się krzyk: “Znalazłem!” Wszyscy ruszyli w kierunku głosu. Ich oczom ukazały się wielkie wrota, znane z legend, rozpalające myśli i śniące się po nocach. Wrota do Królestwa Durina i kopalni Morii.

Konwent Fantastyki Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli. Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy, bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie zarówno wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów, ale też każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu. Konwent odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Ruda Śląska.

Czym jednak jest mithril i co się z nim robi?

Podczas Drugiej Rudy Mithrilu, każdy uczestnik weźmie udział w zabawie konwencyjnej, polegającej na gromadzeniu rudy mithrilu. Tym, którzy nie mieli do tej pory styczności z tym pojęciem, wyjaśniamy, że mithril jest metalem wymyślonym i stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Z wyglądu przypomina srebro, jednak jego trwałość, wytrzymałość na ciosy, rzadkość i trudność obróbki sprawia, że jest on niezwykle cenny i niezwykle pożądany. Wydobywa się go, tak jak i inne metale, w formie rudy, którą następnie oczyszcza się do postaci, w której można go obrabiać. Właśnie takie rudy będzie można zebrać, bądź wygrać, przez cały czas trwania Konwentu. Pewną ilość rudy mithrilu każdy uczestnik otrzyma już na starcie imprezy, w momencie akredytacji. Kolejne będzie zdobywał odwiedzając rozmieszczone na terenie Konwentu miejsca, biorąc udział w konkursach i zabawach. Zdobyte w ten sposób rudy, będzie można wymienić w Sklepiku Konwentowym na atrakcyjne nagrody.

Konwent pełen wrażeń!

Organizatorzy Konwentu dbają o to, żeby impreza była niezapomnianym przeżyciem i służyła promocji nie tylko kultury, literatury czy ciekawych form spędzania wolnego czasu, ale też samej Rudy Śląskiej. Działalność Klubu jest promowana hasłem: „Tak fantastycznie jest tylko w Rudzie!” i to hasło Klub chce swoim wydarzeniem zrealizować. W programie znajdą się więc:
⦁    Spotkania ze znakomitymi autorami i gośćmi Konwentu – swój udział potwierdzili już podwójny laureat tegorocznej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla – Robert M. Wegner, laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego – Paweł Majka, Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Marcin Sergiusz Przybyłek, czy Dominika Węcławek.
⦁    Games-room – czyli sala pełna gier planszowych i karcianych, w której można odpocząć, zrelaksować się czy poznać ciekawych ludzi.
⦁    Konkurs Cosplay – jak zwykle na wysokim poziomie, jak zwykle pełen wyrazistych, barwnych postaci znanych z gier, książek, mang i anime.
⦁    Wykłady i prelekcje – organizatorzy mają tu na myśli nie tylko zaproszonych gości, ale też każdy może mieć swój wkład w Konwent i przygotować własny wykład, zgodnie z przygotowanymi panelami tematycznymi.
⦁    Konkursy – w tym najważniejsze z nich, czyli Konkurs Improwizacji i Zawody Gońców Królewskich o Złote Kalesony.
⦁    Turnieje – gier planszowych, karcianych, w których do wygrania, poza sławą zwycięzcy będą także rudy mithrilu.
⦁    Stoiska wystawców – na których będzie można zakupić prezentowane przez nich wyroby lub uzupełnić biblioteczkę.
⦁    Koncerty – dzięki nawiązanej współpracy z Zabytkową Kopalnią Guido z Zabrza zorganizujemy dwa koncerty. W piątek, 27.01.2016 wystąpi zespół Percival Schuttenbach, natomiast w sobotę, 28.01.2016 wystąpi zespół Żywiołak.

Oczywiście to tylko najważniejsze z atrakcji, organizatorzy zapewniają, że będzie ich dużo więcej, a wśród nich sesje RPG, Chamber LARPy, konkursy wiedzy i wiele, wiele innych.

Bilety

Bilety wstępu na Konwent obowiązują w pięciu wariantach. W zależności od wybranego wariantu uczestnik otrzymuje różne przywileje:

⦁    Smocza Łuska (bilet kolekcjonerski) – 50 zł (unikalny wygląd, możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, miejsce noclegowe, cztery rudy mithrilu, specjalny identyfikator na konwencie, dodatkowe gratisy i bonusy)
⦁    Królewski – 35 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, miejsce noclegowe, dwie rudy mithrilu)
⦁    Książęcy – 30 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu przez dwa dni, dwie rudy mithrilu)
⦁    Sztygar – 20 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu w sobotę, jedna ruda mithrilu)
⦁    Górnik – 15 zł (możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Konwentu w niedzielę, jedna ruda mithrilu)

Gdzie szukać informacji?

Wszelkie najważniejsze wiadomości na bieżąco można znaleźć na kanałach informacyjnych Drugiej Rudy Mithrilu: W kopalniach Morii:
⦁    w internecie na stronie ⦁    www.ruda-mithrilu.pl
⦁    na fanpage Klubu na Facebooku: ⦁    www.facebook.com/Ruda.Mithrilu
⦁    na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/504177853040625/

Pytania zaś i uwagi można kierować:
⦁    telefonicznie: 792 314 240
⦁    mailowo: ⦁    klub@ruda-mithrilu.pl

Zapraszamy!

Tak fantastycznie jest tylko w Rudzie!

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Tsuru 2018 – Konwent od fana dla fanów!

Tsuru 2018 – Konwent od fana dla fanów!5 (100%) 1 vote Tsuru Japan Festival 2018 …

shares