Program wakai.exe ver. 0.5.0.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Ciekawostki / Wioska lisów
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Wioska lisów

Wioska lisów
Oceń ten Post!

-Zao Kitsune Mura w prefekturze Miyagi oraz więź Japończyków z lisami, która powstała za pośrednictwem bóstwa Inari.

Takiego miejsca jak to nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Jest to Zao Kitsune Mura, czyli wioska lisów, która znajduję się niedaleko miasta Shiroshi, u podnóża gór Miyagi, na wyspie Honsiu w Japonii.

O wiosce

 W wiosce znajduje się aż sześć gatunków lisów, które przyzwyczaiły się już do obecności ludzi. Płacąc 1000 jenów możemy wejść do wioski,a opcjonalnie za 100 jenów zakupić jedzenie dla zwierząt. Zakazane jest jednak karmić je z ręki, ponieważ nie są udomowione i mogą nas np.ugryźć. Miejscowe władze starają się ciągle rozbudowywać i urozmaicać to miejsce, bo jest ono wizytówką wsi.

Inari, czyli bóstwo, które połączyło mieszkańców Japonii i lisy

Lisy są w Japonii traktowane z szacunkiem. W mitologii japońskiej są pokazywane jako istoty rozumne, posiadające magiczne zdolności. Inari to zaś jedno z najbardziej czczonych bóstw w Japonii, a jej chramy oraz kapliczki z wizerunkami lisów można zauważyć w najróżniejszych, często niespodziewanych miejscach. Inari oprócz bycia bóstwem lisów, jest także bóstwem ryżu, rolnictwa, płodności, przemysłu i powodzenia.

Istnieją także anime, w których jest nawiązanie do tego bóstwa. Są to między innymi „Inari, Konkon, Koi Iroha.” oraz „Gingitsune”.

Jeśli macie w planach kiedyś odwiedzić Japonię, koniecznie musicie dopisać wioskę lisów na listę miejsc do odwiedzenia. Do następnego!


Autor Wakai NEWS

Wakai NEWS
Najlepsze radia Azjatyckie w Polsce!

Check Also

HyunA uspokaja fajnów podczas transmisji na żywo na Instagramie

HyunA uspokaja fajnów podczas transmisji na żywo na Instagramie5 (100%) 1 vote HyunA poprowadziła krótką …

shares