Tsuru!! Kolejny weekend zabawy. Coś dla osób łaknących informacji o Japonii i nie tylko


Whispi na krańcu świata, Whispi boso przez Konwenty, itp. itd. brak pomysłu na kolejny tytuł związany z kolejnym konwentem.
Siedząc tak i dochodząc do siebie po kapitalnym Animeconie, obmyślałam już plan by pojechać na kolejny konwent. Strzał padł na Tsuru. Do tej pory znałam tą imprezę tylko z nazwy i opowieści. Tak więc jako osoba nowa i świeża w tych tematach postanowiłam spróbować swoich sił i tutaj.
6 Edycja Tsuru Japan Festival, Rybnik, pobudka o 3 nad ranem. Ahh piękne życie. Miasto do którego wybierałam się już x Lat nie z uwagi na konwenty ale raczej rekreacyjnie. Pierwszym zaskoczeniem jakie mnie przywitało, było to że pociąg miał kontakt. Przez ostatnie pół roku jeżdżąc po Polsce nie miałam w żadnym pociągu kontaktu. Tak więc podróż mijała wyśmienicie, żadnego spóźnienia, żadnych niechcianych sytuacji. Spokojna prosta droga. Drugą rzeczą która mnie pozytywnie zaskoczyła było położenie szkoły w której odbywał się konwent. Otóż znajdowała się dosłownie 10 min piechotką od stacji. Żadnych biletów dodatkowych, żadnych przesiadek, nic co by przedłużało moje pojawienie się na miejscu. Lecz zaraz po tym nagle mym oczom objawiła się kolejka, długa kolejka, ale naprawdę długa kolejka. Ktoś kiedyś mówił że konwenty umierają, że stają się coraz mniej popularne, że coraz mniej ludzi na nie jeździ. Powiedziałabym brzydko, ale nie powiem. Tak więc nieprawda. Otóż kolejka mówiła sama za siebie. Tłum ludzi, tłum konwentowiczów, cosplayerów czekał aż się wpuści ich do szkoły. Przy wejściu oczywiście sprawdzanie skąd jestem, dlaczego jestem, i czy nie wnoszę substancji chemicznych ( nie no to ostatnie zmyśliłam ). Co prawda szkoła była labiryntem korytarzy i schodów, no i zajęło mi troszkę czasu dotarcie na miejsce, ale w końcu, szczęśliwie udało mi się odnaleźć mój sleeproom. Od razu na wstępie chcę pozdrowić wszystkie media które z nami tam przebywały, w szczególności konwenty południowe, i za wasze historię które rozbawiły mnie do łez na temat innych konwentów. Musiałam poczekać na resztę mojej wesołej gromadki, tak więc zaczęłam zwiedzanie od wystawców ( których swoją drogą było od groma ). Nie no na prawdę ja nie mogę jeździć na konwenty, tzn z małym budżetem. Zbyt dużo ciekawych słodkich rzeczy tam jest by przejść obok nich obojętnie. Pierwsze miejsce do którego trafiłam była sala Fantasy, i improwizatorka dla uczestników. Różne sceny odegrane przez uczestników. W szczególności chciałabym podziękować osobie która zaczęła gadać  gwarą śląską na temat oscypków, made my day. Następnie gdzie trafiłam był Ultra star. Chcieliśmy się na początku zapisać na turniej disco polo ale niestety nie wydrukowali jeszcze list więc musieliśmy poczekać. No ale nie ma co się dołować, przynajmniej kilka osób od nas w końcu dotarło na ten turniej. Jedyne co mnie bardzo zabolało to braku Dorigami. NIe znam dokładnego powodu, niestety nie udało się dotrzeć na ten konwent i niestety Dorigami Sala była nieczynna tak jak i panele. Miałam nadzieję nauczyć się składać różne kotki nie kotki, smoczki itp itd. Ale no niestety.
Konwent trwał w najlepsze, coraz więcej tłumów ludzi się pojawiało. Coraz więcej cosplayerów i cosplayerek można było spotkać. Udało mi się złapać takie osoby jak Mafuyu Hoshikawa  ( niestety imienia cosplayerki nie znam) ale cosplay wyszedł mega uroczo.  Dalej spotkałam Deadpoola, Megumin, Hatsune Miku, Rem, Lux Star Guardian, a nawet Darth Maula i tak dalej. Swoją drogą świetnie im wyszły stroje, i tylko pozazdrościć. Baa nawet w sleeproomie mieliśmy Klauna z filmu ” IT „, i zakonnicę z obecności 2 czy zakonnicy. Godziny mijały, pełno prelekcji takich jak na temat Erased, czy konkursów takich jak „Jaka to dziewczynka”. Było co robić. Ale również nie mogło zabraknąć spacerku po Rybniku wieczorem.
W niedziele czyli drugim dniu na pierwszy ogień poszedł konkurs na temat piosenek z Disneya, mimo iż wygraliśmy dumnie w grupie 3 osobowej  ( niestety imienia dziewczyny nie znam, nawet nie zdążyłam się zapytać ) Fumilicja to pozdrawiam resztę uczestników konkursu. 
Konwent mijał, ja dalej zafascynowana takimi imprezami biegałam prawie do samego końca po terenie imprezy. Ostatki czasu spędziliśmy w Games roomie żeby odpocząć troszkę i odsapnąć przy karciankach czy planszówkach.

                           I słów kilka o moim ulubionym Food Tracku. Yaki Kingu także zagościli na Tsuru. Jak zwykle dając ukojenie na spragnionych azjatyckiego jedzenia ludzi. Pani Yumiko i Pan Daniel jak zwykle ugościli nas (konwentowiczów) niezastąpionym humorem, opowieściami i japońskim ( osobiście zazdroszczę możliwości swobodnego rozmawiania po japońsku Panu Danielowi ). A także smakiem potraw. W szczególności polecam spróbować Okonomiyaki, pierwszy raz porwałam się na nie i jestem zachwycona. Tak więc dziękuję za niezapomniane chwilę i mam nadzieję zobaczyć się niebawem w Krakowie :).
Tak więc docieramy do końca konwentu, mogłabym wiele pisać na temat tego co się wydarzyło ale wydaje mi się że i zdjęcia będą was w stanie przekonać by przyjechać na kolejne edycje nie tylko tego konwentu ale też i innych. Tak więc zostawiam was z miłymi wspomnieniami, zdjęciami, i dziękuję za wspaniałą zabawę. Na kolejnym konwencie którym się widzimy to Xmascon w Krakowie 😉 tak więc trzymajcie się, Pa.

 

Zdjęcia od Kanimo i Whispi <3