anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista

Program Radio Wakai.EXE

Home / Bez kategorii / Tokyo Tower

Tokyo Tower

Japończycy nie gorsi, własną wieżę Eiffla mają. Tymi słowami można określić jeden z wielu aspektów kreatywności Japończyków. Tokyo Tower jest wieżą telewizyjno-radiową z punktem obserwacyjnym, znajdująca się w parku Shiba w tokijskiej dzielnicy Minato. Wysokość całkowita wynosi 333 metry i jest wyższa od swojego pierwowzoru o 9 metrów, żeby zawstydzić swoich znajomych z Francji.

 

Do jej budowy zostały wykorzystane amerykańskie czołgi, zniszczone podczas wojny koreańskiej (1950-53), które zaspokoiły 1/3 zapotrzebowania na stal. Budowa wieży została zakończona w 1958 roku i od tej pory jest jednym z symboli współczesnego Tokio.

Tokyo Tower jest najpopularniejszym punktem widokowym stolicy Japonii i co roku odwiedza ją 2,5 mln turystów, którzy korzystają z dwóch punktów widokowych zlokalizowanych na wysokości 150 i 250 metrów.

Stacje nadawające z anten wieży to:
-TV Tokyo
-Tokyo FM
-NHK General TV
-NHK Educational TV
-NHK-FM
-NTV TV
-TBS TV
-Fuji TV
-TV Asahi
-FM Interwave
-The University of the Air TV
-The University of the Air-FM
-Tokyo Metropolitan Television
-Nikkei Radio Broadcasting Relay Antenna

Podobno istnieje w Tokio budynek bardzo podobny do naszego pałacu kultury. choć ciężko znaleźć informacje na jego temat.

Źródło: Maneku, strona inf.

About Wakai NEWS

Wakai NEWS
Kocham wakai.pl :)

Check Also

One Room; Room Mate: One Room side M – powstają nowe anime.

Kompania SMIRAL uruchomiła oficjalną stronę oryginalnego krótkometrażowego serialu anime One Room Jego premiera ma nastąpić …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!