Oficjalna strona anime Wake Up, Girls! Shin Shō poinformowała o tytułach OP i ED.

Openingowa 7 senses i endingowa Shizuku no Kan pojawią się w sprzedaży 29 listopada. Obydwa utwory wykona grupa Wake Up, Girls!.

Trzeci sezon anime ma mieć premierę w październiku (w TV Tokyo, Sendai TV i AT-X).

O projekcie oryginalnego anime poinformowano we wrześniu 2012 roku.
Ujawniono wtedy, że powstaje ona we współpracy kompani avex entertainment i agencji talentów 81 Produce a reżyserem anime został Yutaka Yamamoto (Kannagi, Fractale).

Akcja rozgrywa się w “idol sengoku jidai” – “erze walczących idolek” i opowiada o siedmiu dziewczętach które “przetrwały w tych burzliwych czasach”.

Agencja Green Leaves Entertainment jest małą firmą produkcyjną znajdującą się na skraju bankructwa, działającą w Sendai, największym japońskim miastem północnowschodniego regionu Tohoku. Agencji udało się kiedyś zarządzać karierą magików, fotomodelek, wróżbitów i innych artustów, lecz w końcu ich ostatni klient zakończył karierę/odszedł.
Stojąc w obliczu zerowej (dosłownie) ilości talentów, prezes firmy – Tange rzuca pomysł zorganizowania grupy idoli.. Niezadowolony z polecenia szefa, menedżer Matsuda rusza w poszukiwaniu czystych/surowych talentów. Odbywa brzemienne w skutki spotkanie z pewną dziewczyną…

Serial i pierwszy film anime miały premierę w styczniu 2014r a o produkcji opowiadających zupełnie nową historię filmów poinformowano w grudniu (również 2014 roku). Ich premiery nastąpiły we wrześniu i grudniu 2015r.

Powstaje także nowa, rysowana przez GUNP manga, która wystartuje 30 lipca na stronie Comic Clear.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.