Uruchomiona została oficjalna strona kinowego projektu Under the Dog Jumbled.

W projekcie znajdzie się oryginalne anime, aktorska krótkometrażówka, utwór przewodni oraz “żartobliwa krótometrażówka” zatytułowana Anthea-chan.

Zespół produkcyjny poinformował, że AMV z endingiem (Shōjo-tachi no Melody wyk. Asami Seto) ma być częścią projektu. Aktorska krótkometrażówka Uverture to Under the Dog została napisana, wyreżyserowana i wyreżyserowana przez Atsushiego Isoyamę.

Premiera nastąpi 23 czerwca.

Oryginalne anime jest SF thrillerem akcji, który ma przeanalizować co to znaczy żyć i umrzeć dobrze, testując granice wszystkiego co nam jest drogie.

Synonimem określenia (sytuacja) “pod psem” jest “zły, tragiczny, bez wyjścia, bez szans” – natomiast ktoś “urodzony pod psem” (Psią Gwiazdą – Canis Maior, Syriusz) jest lojalny, czujny, szybki, myśliwym.

Jeśli twoi rodzice, rodzina, koledzy zostaną wzięci na zakładników i jeśli ty zginiesz – oni także. Jeśli zawiedziesz – zginą, jeśli uciekniesz – także… W każdym przypadku jesteś zapędzony w kozi róg i musisz zabić swoich towarzyszy. Co zrobisz? Jak chcesz przeżyć życie? Śmierć? ..
Jeśli miałbyś wybór (swojej) śmierci, jak umrzesz, jak twoja śmierć może pomóc światu który zostawisz?

O tym ma być Under the Dog.

Naszym wrogiem jest istota człowieczeństwa

Akcja rozgrywa się w Nowym Tokio w roku 2025, pięć lat po zniszczeniach spowodowanych przez dużą grupę terrorystów podczas Letniej Olimpiady w roku 2020.
Na popiołach spustoszenia, ONZ powołało specjalny, tajny oddział z dowództwem w Zatoce Tokijskiej, którego zadaniem jest wyłącznie odnajdywanie i likwidacja sił odpowiedzialnych za ten atak – także tych na których padł choćby cień podejrzenia..
W ramach przykrywki, powołano Międzynarodową Szkołę Koedukacyjną, której zadaniem jest znaleźć i zwerbować licealistów posiadających specjalne zdolności a następnie utworzyć z nich elitarny oddział śmierci.
Mają oni wytropić i eksterminować wszystkich ze zdolnościami takimi jak ich.
Dla rekrutów nie ma alternatywy i przegrana nie wchodzi w grę. Niewykonanie zlecenia skutkuje nie tylko ich własną śmiercią – lecz również tych których kochają.
Aby zapewnić bezwzględną współpracę agentów, ich bliskim wszczepiono w czaszki mikro bomby – a wszystkie działania czy słowa agenta są monitorowane i nagrywane przez wszczepione do mózgu mikrochipy. W przypadku, gdy oficer dowodzący ONZ stwierdzi złamanie przez agenta protokołu – jego bliscy natychmiast poniosą konsekwencje…

Kickstarterowy projekt wystartował w 2015 roku. Z założenia ma on nawiązywać do taki tytułów SF anime jak Akira czy Ghost in the Shell.

Anime pierwotnie powstawało pod egidą założonej przez muzyka Hiroakiego Yura firmy Creative Intelligence Art, lecz w 2016 roku projekt przejęło studio Kinema Citrus a rolę Yury (producenta) przejął Kōji Morimoto.

Wyreżyserował je Masahiro Andō a wystąpią w nim m.in. Asami Seto, Rumi Ōkubo, Kōki Uchiyama i inni

Pojawiła się też sugestia, że projekt (jego sukces) jest wstępem do produkcji telewizyjnego serialu anime.

Strona streamuje także specjalne PV.

Źródło: ANN, strona anime

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.