1. W dyskusji, jaka zawiązała się na MagaPoke z trzema edytorami wydawnictwa Kodansha, autor mangi 5-toubun no Hanayome, zdradził, że jego kolejna manga nie będzie romansem. Negi Haruba chce spróbować stworzyć serię, która zostanie rozpisana na około 30 tomów.
Manga 5-toubun no Hanayome była wydawana od 9 sierpnia 2017 do 19 lutego 2020. Jej 14. tom zebrany ma być wydany w Japonii 17 kwietnia 2020 roku.

2. Netflix ogłosił zawiązanie partnerstwa z sześcioma japońskimi twórcami mang i anime, którzy mają pomóc platformie w tworzeniu nowych oryginalnych seriali. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie:

W skład wybranej szóstki twórców wchodzą CLAMP („Cardcaptor Sakura”), Shin Kibayashi („Zapiski detektywa Kindaichi”), Yasuo Ohtagaki („Mobile Suit Gundam: Thunderbolt”), Otsuichi („Goth”), Tow Ubukata („Mardock Scramble”) i Mari Yamazaki („Thermae Romae”)


3. Impreza AnimeJapan 2020, pierwotnie zaplanowana na 21-24 marca, została odwołana z powodu obaw związanych z obecną sytuacją dotyczącą koronawirusa w Japonii. Impreza jest organizowana od 2014 roku. Każdego roku przychodziło na nią ponad 100 000 uczestników. W zeszłorocznej edycji udział wzięło 152 331 fanów mangi i anime.


4. W mijającym tygodniu opublikowano pełny zwiastun najnowszego filmu z serii Detective Conan. Zwiastun zawiera piosenkę przewodnią “Eien no Fuzai Shoumei” zespołu Tokyo Jihen. Film Detective Conan Movie 24: Hiiro no Dangan pojawi się w japońskich kinach 17 kwietnia 2020.


5. Wystartowała oficjalna strona internetowa filmu anime Eiga Daisuki Pompo-san. Na stronie możemy przeczytać, że film będzie mieć swoją premierę w 2020 roku. Za jego reżyserię odpowiadać będzie Takayuki Hirao (God Eater), zaś Shingo Adachi (Sword Art Online) zajmie się projektami postaci.

Pompo, działająca w stolicy filmowej “Nyallywood”, zajmuje się kręceniem wyłącznie filmów klasy B. Pewnego dnia jej asystent, Gene, dostrzega scenariusz filmu, który wybiłby się ponad wszystkie dotychczasowe dzieła Pompo. Jednak Pompo nie jest zainteresowana kręceniem filmów wysokiego gatunku. Jeżeli Gene chce, aby ten scenariusz stał się filmem, będzie musiał sam zasiąść na fotelu reżysera.
6. Opublikowano zwiastun pierwszego z sześciu filmów z serii Princess Principal: Crown Handler, które będą kontynuowały historię rozpoczętą w serialu anime Princess Principal z 2017 roku. Film pojawi się w japońskich kinach 10 kwietnia 2020.
https://youtu.be/USjeyttwCSs
7. Przed wami jeszcze jeden zwiastun filmu anime. Już 10 lipca do japońskich kin wejdzie film Pokemon Movie 23: Coco, w którym będziemy mogli zobaczyć mitycznego pokemona Zarude.
https://youtu.be/AJ_7ZcklO9k
8. Opóźni się premiera anime Maou Gakuin no Futekigousha, które pierwotnie miało zadebiutować w kwietniu 2020 roku. Oficjalna strona Internetowa serii donosi, że premiera anime została przesunięta na lipiec z powodu eskalacji epidemii koronawirusa.

9. Krótkometrażowe anime One Room otrzyma trzeci sezon – ten powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. Warto przypomnieć, że One Room to pierwszoosobowe anime, którego bohaterki zostały ukazane z punktu widzenia męskiego bohatera.

10. Serwis Crunchyroll opublikował zwiastun anime Tower of God (jap. Kami no Tou), które zadebiutuje na platformie w dniu 1 kwietnia 2020. Będzie to historia młodego chłopaka, który wyrusza na podbój ogromnej wieży w poszukiwaniu przyjaciółki.

źródło: animeholik.pl
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.