Sword Art Online ~Ordinal Scale~ zaczyna streaming trailera.

Wideo wprowadza w fabułę, ujawnia podstawowy zespół produkcyjny oraz przyszłoroczną wiosenną premierę.


wideo z oficjalnymi angielskimi napisami

Mający całkowicie oryginalną fabułę (stworzoną przez autora powieści – Reki Kawaharę) film powstaje w studio A-1 Pictures w reżyserii Tomohiko Itō.

Ordinal Scale jest grą ARMMORPG która pojawiła się po SAO i Gun Gale Online. Powstała ona dla nowego urządzenia AR (Augumented Reality – Rzeczywistość Wirtualna) zwanego Ōgumā (Auguma). Ordinal Scale (OS / Skala Porządkowa) jest sposobem “systemowego rankingu graczy”, będącym odzwierciedleniem statusu graczy.
W pojedynczych (solowych) PvP (Player versus Player) zależy on przede wszystkim od liczby zwycięstw i porażek. Największa siła przypisana jest do topowych graczy.

O produkcji filmu poinformowano w zeszłym roku a o adaptacji na anime serii powieści Kawahary poinformowano w 2011r.

Cykl anime powstał jako adaptacja serii powieści ilustrowanych Reki Kawahary a opowiada o chłopaku imieniem Kazuto “Kirito” Kirigaya, który wraz z 10 tysiącami innych graczy został uwięziony w grze MMO Sword Art Online (SAO) bez możliwości wylogowania…

Do chwili obecnej powstały trzy animacje – seriale: Sword Art Online: Aincard (obejmujący 2 pierwsze tomy powieści – premiera w 2012r), Sword Art Online: Alfheim (obejmuje tom 3 i 4 – Fairy Dance) oraz specialSword Art Online Extra Edition, będący kompilacją wcześniejszych serii z nowymi ujęciami.

Druga seria anime rozpoczęła się od wątku Phantom Bullet – trzeciego z oryginalnej powieści Reki Kawahary (tomy 5 i 6) po której “zanimowano” wątki z 8 (Calibur) i 7 (Mother Rosario) tomu.

Uruchomiono także sponsorowany przez IBM projekt Sword Art Online The Begining, który ma być pierwszą grą MMO stworzoną z myślą o AR.
Scenariusz do gry tworzy Reki Kawahara. W jej tworzeniu biorą także udział: Kadokawa, Namco Bandai Entertainment, Animplex, A-1 Pictures, GENCO i komitet produkcyjny SAO.

Źródło: ANN
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.