Chociaż konsole PS5 i Xbox Series X zadebiutują dopiero pod koniec tego roku, wielu graczy już teraz zaczyna oszczędzać pieniądze w celu przesiadki na platformę następnej generacji.
Tymczasem, mamy dobre wieści dla osób, które zamierzają jeszcze przez jakiś czas korzystać ze swojego obecnego sprzętu. W niedawnej sesji Q&A szef studia Square Enix, Yosuke Matsuda, wyjawił, że jego zespół nie planuje zbyt prędko zrezygnować z konsol obecnej generacji, na rzecz PS5 i Xbox Series X.

Nadciągające konsole będą posiadały kompatybilność wsteczną, więc zamierzamy udostępnić nasze przyszłe tytuły na obu generacjach. Minie jeszcze trochę czasu zanim przesiądziemy się ekskluzywnie na konsole następnej generacji” – podsumował pan Matsuda.


Square Enix to jeden z największych i najważniejszych japońskich deweloperów. Spod ich szyldu już w kwietniu pojawi się remake Final Fantasy VII. We wrześniu z kolei zadebiutuje Marvel’s Avengers.
Jak sądzicie, czy przesiadka ekskluzywnie na konsole PS5 i Xbox Series X zrobiłaby dobrze przyszłym projektem tego dewelopera? A może celowanie w obie generacje to lepsze posunięcie? Jedno jest pewne – nowe konsole będą znacznie potężniejsze i pozwalają twórcom na prawdziwe rozwinięcie skrzydeł.

źródło: pl.ign.com
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.