Oficjalna strona anime Shingeki no Kyojin 2 ujawniła dokładną datę premiery drugiego sezonu.

Nastąpi ona 1 kwietnia o 22:00 w Tokyo MX.

Poinformowano również, że Linked Horizon ponownie wykona OP serialu a także, że podjęto decyzję o wydaniu CD z piosenkami (i monologami) głównych postaci. Pierwsza płyta z Erenem i Mikasą pojawi się w sprzedaży (w cenie 1500 jenów) 15 marca, na kolejnych znajdą się Armin – Jean (26 kwietnia), Bertolt – Reiner (24 maj) oraz Levy i Eren (21 czerwca).

O produkcji drugiego sezonu poinformowano w 2014r.

Serial ponownie powstaje w Studio Wit w reżyserii Masashiego Koizuki (pod nadzorem Tetsurō Arakiego) z tą samą obsadą seiyu, chociaż bez Keijiego Fujiwary (Hannes), który “zrobił przerwę od pracy seiyu ze względu na niesprecyzowaną chorobę”.

Pierwszy sezon powstał jako adaptacja mangi Hajime Isayamy opowiadającej o życiu ludzi po nagłym pojawieniu się gigantów i przejęciu przez nich kontroli nad Ziemią. Aby utrzymać najeźdźców (którzy traktują ludzi jak jedzenie) z dala od siebie, ludzkość wznosi potężne mury, zamykając się w swoistych enklawach-więzieniach…

Jego premiera nastąpiła w wiosną 2013r roku.

Serial zaadaptowano na dwa kinowe filmy anime, z których drugi – Shingeki no Kyojin Kōhen ~Jiyū no Tsubasa~ (Attack on Titan Part II: Wings of Freedom) miał premierę latem zeszłego roku.

Powstała także trzyczęściowa seria OVA, ośmioodcinkowy serial krótkometrażowy oraz dwuczęściowy film aktorski.

Drugi sezon będzie miał premierę w kwietniu.

źródło: ANN, dansetsu.
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.