Po raz pierwszy w języku angielskim, Princess Maker 3 trafia na platformę Steam, razem z poprawkami dorównującym dzisiejszym standardom.
Po pojawieniu się na Steamie Princess Maker Refine oraz Princess Maker 2 Refine, nadeszła kolej na trzecią odsłonę z serii – Princess Maker 3: Fairy Tales Come True. Tytuły spod marki Princess Maker zaczęły się pojawiać w języku angielskim dopiero wtedy, kiedy wydano rok temu Princess Maker 2 Refine na Steam – co otworzyło bramę na pojawienie się następnych tytułów.
Gry te, wyprodukowane przez Gainax, którego bardziej możecie kojarzyć z anime, takich jak Neon Genesis Evangelion czy Gurren Lagann, wcielają nas w rolę ojca któremu pod opiekę trafia córka, nawet jeśli relacja ta nie zawsze jest biologiczna. To od nas będzie zależała przyszłość dziewczynki. Na podstawie naszych wyborów będziemy decydować między innymi o jej statusie społecznym, podejściu do życia, kierunku nauki i pracy.
W trzeciej odsłonie serii będziemy sprawować opiekę nad młodą wróżką, marzącą o zostaniu ludzką księżniczką. Po otrzymaniu błogosławieństwa od Królowej Wróżek, dziewczynka staje się człowiekiem, a my, w towarzystwie duszka Uzu, będziemy nakierowywać ją do odpowiedniej dla niej przyszłości – jak własną córkę. Za głosem naszej podopiecznej skrywa się Yukana Nogami, która podkładała także głosy pod postacie między innymi w takich anime jak Cardcaptor Sakura, InuYasha czy Code Geass.
rincess Maker 3 pierwotnie ukazało się w 1997 roku na PlayStation, a później Windowsa, Segę Saturn i Dreamcasta. Minęło już więc 20 lat od oryginalnej premiery i zdecydowano się przystosować grę pod dzisiejsze standardy. Jest teraz w pełni kompatybilna z nowymi systemami Windows i zoptymalizowana pod formaty obrazu 16:9. Również uproszczono interfejs gry, poprawiono liczne animacje oraz podwyższono rozdzielczości ilustracji.
Princess Maker 3: Fairy Tales Come True jest już dostępne na platformie Steam, z ceną 15,99€ do 4 lipca. Po 4 lipca cena powróci na standardową – 19,99€.
Źródło / Grafika: Princess Maker 3 / CFK Co. Ltd.
Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"