Władze Japonii zaleciły przygotowanie ponad 2 milionów osób do ewakuacji ze względu na potężny tajfun Faxai. Wysokość fal na morzu może osiągnąć 10 metrów.

Według kanału telewizyjnego NHK informacje o ewakuacji otrzymali głównie mieszkańcy prefektur Shizuoka i Kangawa, 4 tysiącom z nich zalecono ewakuację, reszcie przygotowanie się do ewentualnej ewakuacji.

Według głównej agencji meteorologicznej w kraju tajfun „Faxai”, który w tym sezonie otrzymał 15. numer seryjny, znajduje się obecnie 170 kilometrów na południe od wyspy Oshima i porusza się z północy na północny zachód z prędkością 30 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w środku cyklonu wynosi 965 hektopaskali. Prędkość wiatru w centrum wynosi 40 metrów na sekundę, a porywy do 60 metrów na sekundę. Wysokość fal na morzu może osiągnąć 10 metrów.

Z powodu złej pogody 206 lotów krajowych i międzynarodowych przylatujących lub odlatujących w niedzielny wieczór i poniedziałek rano z lotnisk Narita i Haneda w Tokio zostało odwołanych. Zapowiedziano także odwołanie co najmniej 117 superszybkich pociągów, kursujących wieczorem między Tokio a miastem Osaka.

Oczekuje się, że tajfun zbliży się do Tokio w poniedziałek wieczorem. Prognozy ostrzegają, że na obszarze Kanto, w którym znajduje się stolica Japonii, spodziewane jest do 300 milimetrów opadów, a prędkość wiatru może osiągnąć 40 metrów na sekundę. Ze względu na cyklon w Tokio, w godzinach porannych ruch niektórych pociągów będzie zatrzymany. Zmiany wpłyną również na kilka linii metra w Tokio.

źródło: pl.sputniknews.com
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.