W tym roku już po raz szósty w Warszawie odbędzie się Matsuri- Piknik z Kulturą Japońską! Wszyscy nasi odbiorcy z Warszawy i okolic: zarezerwujcie sobie termin 16 czerwca i wybierzcie się na to niesamowite wydarzenie, bo naprawdę warto!

Impreza odbędzie się w nowoczesnym Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Matsuri organizowane jest przez Ambasadę Japonii w Polsce, a więc jak co roku można się spodziewać doskonałej organizacji, świetnej atmosfery i niezapomnianych atrakcji. Osoby chętne mogą również zostać wolontariuszami na Matsuri, wystarczy wypełnić zgłoszenie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeL42Za6s9zaIGn-gR0K6acO15DWD9LhflBS7epsqlhaHm9_A/viewform

 

Każdy uczestnik pikniku, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie tam coś dla siebie. Na scenie Matsuri nie zabraknie występów muzycznych oraz tanecznych, pojawią się tancerze Nihon Buyo z Japonii, a także polska grupa tańca festiwalowego yosakoi- Sakuramai Poland.

Będzie można zobaczyć również efektowne pokazy sztuk walki.  Odbędzie się wiele warsztatów, między innymi origami, gry i zabawy japońskie czy rysowanie mangi.  Miłośnicy kuchni japońskiej będą mogli spróbować rozmaitych dań takich jak ramen, sushi, onigiri czy takoyaki, a to zaledwie mała część tego, co będzie można znaleźć na stoiskach gastronomicznych. Chętni przymierzą tradycyjne letnie stroje japońskie i otrzymają swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Będzie można również napić się tradycyjnej japońskiej herbaty i obejrzeć jak wygląda ceremonia jej parzenia i podawania.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1643415439098673/

Polecam i zapraszam

>ZENO<

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.