Oficjalna strona Muzeum Studia Ghibli ogłosiła we wtorek (09.01.2017), że nowa, krótkometrażowa animacja Hayao Miyazakiego pod tytułem „Kemushi no Boro” („Gąsienica Boro”) będzie miała swoją premierę 21 marca 2018 roku. To pierwsze dzieło Miyazakiego po pięcioletniej przerwie (ostatnie jego dzieło to „Zrywa się wiatr” z roku 2013).

Nowa animacja jest nie tylko przez niego wyreżyserowana, ale jest też jego autorskim pomysłem. Czas trwania tej krótkometrażowej animacji to około 14 minut.

Historia przedstawiona w animacji skupia się na pierwszych dniach życia po wylęgnięciu się gąsienicy o imieniu Boro, która stawia swe pierwsze kroki w świecie pełnym zarówno przyjaciół jak i wrogów.

Produkcja miała ukazać się już w lipcu zeszłego roku, jednakże premiera została opóźniona, prawdopodobnie z powodu równoległego rozpoczęcia przez Miyazakiego pracy nad pełnometrażową animacją „Kimitachi wa Dou Ikiru ka” („How Do You Live?”). Ta animacja nie jest autorskim pomysłem Miyazakiego, jest inspirowana powieścią autorstwa Genzaburo Yoshino pod tym samym tytułem, która została wydana w 1937 roku. Będzie to produkcja z gatunku przygodowego fantasy.

Podobny obraz

>Zeno<

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.