Wedle dzisiejszego tytułu podam Wam parę wieści o japońskiej technologii.

Na sam początek trzeba powiedzieć w jaki sposób tytułowy pociąg może się poruszać. Jego prędkość zależna jest od pola magnetycznego, ponieważ on dosłownie lewituje nad torami. Zjawisko to nazywamy “zjawiskiem lewitacji magnetycznej”.

Pociąg takiej szybkości jest jet bardzo opłacalny w kraju o kształcie Japonii, ponieważ jet ona podłużna. Dlatego też nie ma potrzeby robić ostrych zakrętów, które nie sprzyjają takiej prędkości.

Ale mniejsza o to, przejdźmy do głównej sprawy. Wedle najnowszych wiadomości pociąg, który osiągnął największą prędkość na świecie nazywa się “Maglev”. Dokładnie 21 kwietnia 2015 roku, na odcinku czterdziestu dwóch kilometrów pobił on swojego poprzednika “Shinkansena”, rozpędzając się do 603 km/h. Co ciekawe poprzedni rekord wynosił nieco ponad 10 kilometrów mniej, a dokładnie 590 km/h.

Ponieważ zarząd Japonii planuje wprowadzić te pociągi do obiegu trasę z Tokio do Nagoi o długości 286 km będzie można pokonać w 40 minut, gdzie przy obecnej linii kolejowej trasę ta można pokonać w 88 minut.

Kto wie może w przyszłości wprowadzą tą technologie i u nas. Wszystko jeszcze przed nami. Na razie to wszystko. Do następnego!

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.