Jeden z najgłośniejszych komiksowych romansów podszytych dramatem obyczajowym zostanie wydany także w Polsce.

Koe no Katachi prawdopodobnie nie znalazło by się tak łatwo na ustach całego fandomu, gdyby nie adaptacja anime w wykonaniu Kyoto Animation, która we wrześniu 2016 miała premierę w japońskich kinach (wciąż czekamy na zachodnie wydanie DVD/Blu-Ray). Jedno z polskich wydawnictw mangowych postanowiło pójść za ciosem i wydać w Polsce mangę, będącą materiałem źródłowym dla popularnej animacji.

Wprowadzenie do fabuły

Shoya Ishida nade wszystko ceni przygody i dobrą zabawę. Jest energiczny i wszędzie go pełno. Kiedy więc w klasie pojawia się nowa koleżanka – niesłysząca Shoko Nishimiya – która już od pierwszych dni działa mu na nerwy nieprzystosowaniem i ślamazarnością, Shoya okazuje jej swoją niechęć. Nie tylko sam zaczyna uprzykrzać Nishimiyi życie, ale też zachęca do tego resztę klasy. Pewnego dnia posuwa się jednak za daleko, w efekcie czego dziewczyna zmienia szkołę, on zaś staje się obiektem przemocy i traci przyjaciół.

Mija sześć lat. W tym czasie Shoya wielokrotnie zastanawiał się nad swoim karygodnym zachowaniem w stosunku do głuchej koleżanki. Czy będzie potrafił spojrzeć jej prosto w oczy, kiedy los ponownie skrzyżuje ich ścieżki? [za: Wydawnictwo Kotori]

Warto również rzucić okiem na zwiastun samego anime

Pierwszy tom mangi trafi do polskich sklepów 28 kwietnia 2017 (następne tomy będą wydawane w odstępach 2-miesięcznych). Polski tytuł to „Kształt twojego głosu”, co jest przekładem wyjątkowo wiernym w stosunku do angielskiego „Silent Voice”. Szkoda że na premierę przyjdzie nam czekać niemalże do połowy nowego roku, jednak wierzymy, że będzie warto.

Źródło: Wydawnictwo Kotori
Grafika: Koe no Katachi, Kyoto Animation

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.