Oficjalna strona adaptacji noveli Ayano Takedy Hibike! Euphonium (Sound! Euphonium), które tworzy Kyoto Animation upubliczniła w niedzielę profile postaci i opis anime.

Anime zaczyna się, gdy Kumiko Oumae, która była w klubie orkiestry dętej w gimnazjum, odwiedza taki klub w jej liceum, gdy jest na pierwszym roku. Znajomi Kumiko, Hazuki i Sapphire decydują się dołączyć, ale Kumiko dostrzega swoją dawną koleżankę Reine i się waha. Pamięta ona incydent, który miała z Reiną w takim klubie, gdy były w gimnazjum…

Bohaterowie to:

Kumiko Oumae

Instrument: Saksofon

Kumiko dołącza do liceum Kitauji, po długiej nadzieji noszenia mundurka. Nie była zbyt chętna, ale jednak dołączyła do klubu orkiestry dętej, aby kontynuować grę na saksofonie. Ma zwyczaj mówić to co myśli i łatwo zmienia zdanie. Jest bardzo przejęta tym, co powiedziała do Reiny podczas konkursu w gimnazjum.

Hazuki Kato

Instrument: Tuba

Koleżanka Kumiko. W gimnazjum była w klubie tenisowym i jest początkującym muzykiem. Podziwiała osoby grające na trąbkach i dołączyła do klubu orkiestry dętej, ale skończyła grając na tubie. Jest błyskotliwa i zachęca innych do działania.

Sapphire Kawashima

Instrument: Kontrabas

Koleżanka Kumiko. W elitarnym gimnazjum dla młodych dam nauczyła się grać na kontrabasie. Dołączyła do klubu orkiestry dętej, by szczęśliwa grać. Jest pogodna, ale martwi się o swoje imię.

Reina Kosaka

Instrument: Trąbka

Dziewczyna, która uczęszczała do tego samego gimnazjum co Kumiko. Pod wpływem ojca uczyła się gry na trąbce, odkąd była mała, więc wciąż kontynuuje naukę w licealnym klubie orkiestry dętej. Jest spokojna i chłodna.

Oryginalna historia śledzi lody klubu muzycznego z Kitauji, który zawsze brał udział w krajowych konkursach. Odkąd zmienił się opiekun, Jednak dzięki nowemu opiekunowi idzie coraz lepiej i członkowie grają coraz lepiej. Jednak ich życie jest pełne wzlotów i upadków między członkiniami i muszą mierzyć się z nauką.

Tatsuya Ishihara wyreżyseruje anime, a Jukki Hanada zrobi poprawki w scenariuszu. Shodo Ikeda zaprojektuje postacie, a Naoko Yamada będzie reżyserem technicznym. Mutsuo Shinohara nadzoruje grafikę, a Akiyo Takeda kolory. Hiroyuki Takahashi jest odpowiedzialny za projekty instrumentów muzycznych, Kazuya Takao zajmie się ujęciami. Yota Tsuruoka kieruje muzyką, której skomponowaniem zajmie się Akito Matsuda. Pony Canyon Lantis i Rakuonsya zajmą się produkcją.

Anime będzie miało swoją premierę w kwietniu.

Przygotowała: zozol
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.