Oto kolejne zestawienie koreańskich dram, tym razem przedstawiamy nowości maja 2017. Koreańskie stacje przygotowały aż siedem nowych produkcji. Koniecznie dajcie znać czy jakaś drama was zainteresowała!

Ruler: Master of the Mask

W czasach panowania dynastii Joseon, organizacja Pyunsoo hwe chce przejąc władzę nad Koreą. Ich celem jest prywatyzacja wód, co w rezultacie daje im kontrolę nad ludnością i potęgę. Książę Lee Sun (Yoo Seung-Ho) jest nadzieją do przywrócenia porządku dla kraju. Lecz nie wszyscy popierają jego rządy. Ga Eun (Kim So-Hyun) to kobieta żywiąca niewybaczalną urazę do księcia. Poprzez jego decyzję na śmierć skazany został jej ojciec. Jednakże pragnienie zemsty wkrótce znika, a w sercu pojawia się zupełnie inne uczucie.

Obsada: Yoo Seung Ho, Kim So Hyun, L (Infinite) i Yoon So Hee.

Tagi: romans, historia, polityka

Stacja: MBC
Emisja: 10 maja 2017

Suspicious Partner (Be Careful of This Woman)

Prokurator Noh Ji Wook (Ji Chang Wook) rozpoczyna pracę z nową praktykantką, Eun Bong Hee (Nam Ji Hyun). Razem próbują rozwiązać skomplikowaną sprawę, w którą zamieszany jest morderca cierpiący na amnezję.

Obsada: Ji Chang Wook, Nam Ji Hyun i Choi Tae Joon

Tagi: komedia, romans, thriller

Stacja: SBS
Emisja: 10 maja  2017

Circle

Akcja dramy ma miejsce jednocześnie w roku 2017 i dwadzieścia lat później w 2037. W 2017 obcy nawiedzają ziemię i chcą przejąć nad nią kontrolę. Ich zdaniem ludzkość dąży do samodestrukcji. W 2035 inwazja dobiegła końca. W rezultacie świat podzielił się na dwie strefy: Smart World, gdzie cele obcych zostały osiągnięte a ludzkość jest pozbawiona emocji, nie ma chorób i zbrodni oraz General Earth, w której nie panują żadne prawa, to zapomniane ziemie przepełnione emocjami, panują tam plagi i zarazy.

Obsada: Yeo Jin-goo i Kim Kang-woo

Tagi: tajemnica, sci-fi

Stacja: tvN
Emisja: 22 maja  2017

Fight for My Way (Third-Rate My Way)

Drama opowiada o czwórce przyjaciół, którzy nie osiągnęli tego czego pragnęli. Ich życie jest przeciętne i muszą liczyć się z każdym groszem. Zmęczeni ciągłymi zmartwieniami, postanawiają, że ich misją będzie żyć dobrze i nie ulegać przeciwnościom. Dwójka głównych bohaterów, Ko Dong-Man (Park Seo Joon) i Choi Ae-Ra (Kim Ji Won), z czasem zaczynają się do siebie zbliżać, lecz ich relacja jest bardzo infantylna. Pomimo dorosłego wieku para wciąż zachowuje się jakby byli dziećmi.

Obsada: Park Seo Joon, Kim Ji Won i Ahn Jae Hong

Tagi: praca, romans

Stacja: KBS
Emisja: 22 maja  2017

Lookout

Prokurator Jang Do Han (Kim Young Kwang), geniusz komputerowy Kong Kyung Soo (Key), adwokat Kim Eun Joong (Kim Tae Hoon) oraz samotniczka Seo Bo Mi (Kim Seul Gi) to osoby, których ukochani zostali zamordowani przez różnych kryminalistów a żaden ze zbrodniarzy nie odsiedział należytej kary. Grupa ludzi postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość za utratę rodzin.

Obsada: Kim Young Kwang, Lee Si Young i Kim Tae Hoon

Tagi: akcja, kryminał

Stacja: MBC
Emisja: 22 maja  2017

My Sassy Girl

Perypetie miłosne oschłego Gyun Woo (Joo Won) i księżniczki Hye Myung (Oh Yeon-Seo), która ma szczególny talent do pakowania się w kłopoty. Drama osadzona w czasach panowania dynastii Joseon.

Obsada: Joo Won, Oh Yeon Seo i Lee Jung Shin

Tagi: historia, romans, komedia

Stacja: SBS
Emisja: 29 maja  2017

Seven Day Queen

Historia królowej Dangyeong (Park Min Young), zmuszonej by abdykować po siedmiu dniach na tronie przez działania jej przeciwników. Kontrolują oni rządy króla Jungjonga (Lee Dong-Gun), który pomimo uczuć jakie żywi do królowej musi pogodzić się z jej natychmiastowym opuszczeniem pałacu. Jednak kochankowie nie mogąc o sobie zapomnieć, starają się znaleźć sposoby, aby się komunikować.

Obsada: Park Min Young, Yun Woo Jin i Lee Dong Gun

Tagi: historia, romans

Stacja: KBS
Emisja: 31 maja  2017

Dramy, które są kontynuowane w tym miesiącu:

Kończą się:

 

Zobacz news o koreańskich dramach: nowości kwiecień 2017!

Źródła: Kdramakisses, wiki.d-addicts, wiki, asianwiki, dramafever

Pisała Fumitooru dla Wakai.pl

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.