Czy grupa naszej krwi i data urodzin może określić nasze cechy i predyspozycje?

Każdy z nas chociaż raz czytał z ciekawości horoskop dla siebie z gazety czy Internetu.
U nas znaki dobierane są pod datę urodzin, a jak natomiast jest w Japonii?

Horoskop profesora Takeji Furukawa.
W Japonii charakter reprezentuje grupa krwi, która decyduje o cechach, zachowaniu a nawet predyspozycjach czy relacjach z innymi ludźmi.
40% Japończyków posiada grupę krwi A, czyli według horoskopu są spokojni, uprzejmi, cierpliwi i odpowiedzialni, natomiast nie lubią przebywać w dużych skupiskach ludzi, są uparte, a także bardzo łatwo mogą się zestresować.
Osoby z grupą krwi B są kreatywnymi idywidualistami, mocno dążą do realizacji postawionych sobie wcześniej celów. Kierują się rozsądkiem, często sprawiają wrażenie obojętnych oraz zdystansowanych.
Grupa “0” uważa się za optymistycznych, potrafiących być dobrym liderem, postrzega się je za energicznych i otwartych, ale za to są niepunktualni.
AB to natomiast mieszanka wyżej wymienionych cech grup A i B, przez co uważa się ich za skomplikowanych, nieprzewidywalnych czy ekscentrycznych.

Horoskop Hideyoshiego. Na czym polega?
Horoskop Hideyoshiego polega na przyporządkowaniu odpowiedniej gwiazdy lub planety oraz cech i predyspozycji do kogoś na podstawie jego daty urodzin. Jak to zrobić? Pokażę Wam na moim przykładzie.
2+1+0+9+2+0+0+5=19
Jako, że liczba nie może być dwucyfrowa, dodajemy ją jeszcze raz do siebie.
1+9=10
I tutaj znowu pojawia się dwucyfrowa liczba, z którą wiemy co zrobić. Dodawanie trzeba powtarzać aż do uzyskania liczb od 1 do 9.
1+0=1
Liczbą opiekuńczą jest 1, i co dalej?
Opiekuńczych liczb jest 9. Do każdej są przypisane są planety oraz cechy.

1. Gwiazdą Jedynek jest Słońce. Mają wygórowane ambicje, zawsze chcą osiągnąć swój sukces. Na osiągnięcie go potrafią wykorzystać swoją przyjaźń. Ambicje przeszkadzają im w pracy grupowej. Posiadają tendencje do “bycia z przodu”, od urodzenia mają predyspozycje do rządzenia. Nie potrafią znaleźć winy u siebie, więc odpowiedzialność za niepowodzenia zrzucają na innych ludzi oraz okoliczności zewnętrzne. Nie umieją przyznać się do błędu oraz tego, że czegoś nie dopilnowały.

2. Opiekunem Dwójek jest Księżyc. Dwójki są niezwykle towarzyskie, mają szerokie grono przyjaciół, przy czym bardzo chętnie nawiązują nowe kontakty. Są pogodne i radosne, optymistyczne podejście powoduje, że mają dobre kontakty z otoczeniem oraz to, że wzbudzają zapał w swoich wspólnikach. Radość z pracy sprawia im tylko obecność zaufanych współpracowników. Z natury są dyplomatyczni.

3. Trójka za opiekuna ma planetę Jowisz. Trójki, podobnie do Dwójek, są towarzyskie i pogodne. Bardzo zależy im na relacjach ze środowiskiem. Są elokwentni, co pomaga w odnoszeniu sukcesów jako mówca. W pracy są powierzchowne. Nie potrafią i nie lubią wnikać w jakiekolwiek problemy. Jako, że mają zmysł do obserwacji, potrafią wyciągać trafne wnioski. Ich własne porażki i niepowodzenia zamiast zniechęcać, mobilizują do dalszego i lepszego działania.

4. Za opiekuna ma Saturna. Właśnie dzięki tej planecie Czwórki często odnoszą sukcesy finansowe, co pomaga w rozwijaniu realistycznego podejścia do życia. Czwórki są na tyle zdolne, że potrafią bardzo poświęcić się dla własnego sukcesu. Zawsze można liczyć na ich wsparcie.

5. Merkury przypodobał sobie cyfrę pięć. Piątka jest wulkanem energii. Cechują się błyskotliwością oraz szybkością działania. Nie potrafią mieć wciąż tego samego, nudnego i jednostajnego życia, Piątki potrzebują ciągłych i ciekawych zmian. Traktują swoje życie jako przygodę. Sprawdzają się na kreatywnym stanowisku pracy z powodu swojej niekonwencjonalności. Nie lubią spraw, w których trzeba ponieść odpowiedzialność, przy czym nie podejmują się różnolitego ryzyka.

6. Bogini Wenus natomiast przypisała sobie cyfrę sześć. Szóstki w większości przypadków mają dość wzniosłe cele. Nadają się do pełnienia odpowiedzialnych funkcji. Posiadają zamiłowanie do sztuki, kochają muzykę, co pomaga im się spełniać w zawodach związanych ze wszelaką sztuką. Bardzo lubią porządek i estetykę. Zapewniają sobie jednak harmonijne kontakty z innymi ludźmi.

7. Uran został opiekunem siódemki. Ta cyfra ma tendencje do filozofowania, co niestety często sprowadza ją na drogę samotności czy izolacji od świata i innych ludzi. Nie każdy może im zaufać, nie potrafią nawiązywać przyjaźni. Mają kłopot z uczuciami i wchodzeniem w związki, nie wspominając o zakończonym węzłem małżeńskim. Sprawdzają się w zawodach naukowych, technicznych oraz takich, które wymagają ogromnej dokładności i niezwykłej staranności, pomaga im w tym logiczne myślenie.

8. Mars obrał sobie ósemkę. Kochają one ryzyko, co pomaga w sprawdzeniu się w trudnych sytuacjach, które przerastają innych ludzi. Potrafią być świetnymi adwokatami, policjantami czy wojskowymi. W życiu zawodowym odnoszą duże sukcesy, na polu finansowym także. Wśród nich można spotkać ludzi interesu, do tego muszą spełnić warunek odpowiedniego przygotowania do owego zawodu oraz rozsądnego gospodarowania zasobami.

9. Dziewiątce został przydzielony Neptun. Dziewiątki mają ogromne huśtawki nastroju. Prowadzą bardzo nieuregulowany tryb życia. Potrafią być niezwykle samodzielne i wytrwałe w dążeniu do postawionego sobie celu. Stosują wobec siebie ogromny krytycyzm. Cenią sobie przyjaźń, dzięki czemu dla swoich przyjaciół mogą być wspaniałomyślne. W przeciwieństwie do wrogów są bezwzględne, pałają wobec nich ogromną nienawiścią, chcą się na nich zemścić. Są bardzo pamiętne i nie zapominają niczego nikomu, dzięki czemu chęć zemsty za doznane krzywdy jest ogromna nawet po długim okresie czasu. Mają bardzo duże szanse na osiągnięcie zawodowego sukcesu, przy czym niestety gorzej wiedzie im się na polu osobistym.

Cechy według zwierzęcego charakteru.
Według chińskiego systemu astrologicznego znaki zodiaku dzielimy na 12 pozycji, czyli: Szczura, Świni, Psa, Koguta, Małpy, Kozła, Konia, Węża, Smoka, Królika (lub Zająca), Tygrysa oraz Bawoła (lub Woła). Często przypisuje się pięć żywiołów, które nazywa się Niebiańskimi pniami. Są to: woda, ziemia, ogień, drewno, metal. Niebiańskie żywioły zmieniają się każdego roku, by nadać inne zabarwienie duchowe.
Dodatkowo, zwierzęta ze znaków mają swoje godziny i miesiące, którymi rządzą.

Czym różni się każdy z poszczególnych znaków?
Królik – wrażliwy, ułożony, skromny, pełen taktu. Bywa nieśmiały i ma skłonności hipochodrii*. (Marzec, godz. 5.00-7.00)
Tygrys – odważny, pewny siebie, sumienny oraz uczciwy. Z negatywniejszej strony często bywa lekkomyślny, impulsywny oraz samolubny. (Luty, 3.00-5.00)
Bawół – odpowiedzialny, hojny, rzetelny, przy tym jest także bardzo zazdrosny, drobiazgowy i uparty. (Styczeń, 1.00-3.00)
Świnia – bardzo towarzyska, szczera i zabawna. Wadami są brak samodyscypliny i porywczość. (Listopad, 21.00-23.00)
Szczur – skrupulatny, sprytny, ambitny, inteligentny, praktyczny. Negatywnymi cechami są mściwość oraz upór. (Grudzień, 23.00-1.00)
Pies – szczery, wierny, oddane najbliższym, a także mogą być bardzo złośliwe i nieprzyjemne. (Październik, 19.00-21.00)
Kogut – odważny, lojalny, dowcipny, ciężko pracuje. Jest bardzo pretensjonalny i gołosłowny. (Wrzesień, 17.00-19.00)
Małpa – wszechstronna, dowcipna, pełna życia i inteligentna. Jest skłonna do manipulacji, bycia zarozumiałą oraz zawziętą. (Sierpień, 15.00-17.00)
Kozioł – kreatywny, empatyczny, hojny, a przy tym leniwy i nieodpowiedzalny. (Lipiec, 13.00-15.00)
Koń – niezależny, sympatyczny, inteligentny oraz pogodny, przy czym jest zmienny, niespokojny i samolubny. (Czerwiec, 11.00-13.00)
Wąż – honorowy, empatyczny, mądry oraz bystry. Jest poważny i obojętny. (Maj, 9.00-11.00)
Smok – ambitny, dostojny, szlachetny, pełny wigoru, siły. Potrafi być arogancki, władczy oraz bezwzględny. (Kwiecień, 7.00-9.00)
*hipochondria – nieuzasadnione i przesadne zainteresowanie swoim zdrowiem

Ciekawostki:
-Horoskop Hideyoshiego powstał już na dworze pierwszego szoguna prawie pół tysiąca lat temu.
-Niektóre z wróżb i horoskopów oparte są na starożytnych tradycjach oraz naukach.
-Mimo swoich lat, współcześnie dalej wierzy się w horoskopy, które pomagają zajrzeć w swoją przyszłość.

Wierzycie w takie horoskopy? Pochwalcie się w komentarzu, jaki numerek macie i którym zwierzęciem jesteście. Do następnego!

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.