Oficjalna strona anime Hōzuki no Reitetsu poinformowała o nowych postaciach któe pojawią się w OAD.

  • Pochi – Kōki Miyata
  • Jīsan Hanasaki – Tomomichi Nishimura
  • Kintarō – Wataru Hatano

OAD powstaje w studio Deen w reżyserii Hiro Kaburagi a pojawi się 23 marca, razem z limitowanym wydaniem 24 tomu oryginalnej serii mangowej Natsumi Eguchi.

Natomiast na 11 marca przewidziano imprezę mającą odbyć się w Taiwan Cinemas Roppongi Hill, streamowaną do 15 innych kin, w której wezmą udział Hiroki Yasumoto, Takashi Nagasako, Yumiko Kobayashi i Kōji Yusa – seiyu głównych bohaterów. Przedpremierowo wyświetlony zostanie w/w OAD jak również ogłoszony ma być nowy projekt.

Akcja mangi rozgrywa się w zaświatach, podzielonych na Niebo i Piekło. Piekło dzieli się dodatkowo na dwie części : Hachikanjigoku i Hachidaijigoku, podzielone z kolei na 272 jednostki (administracyjne). W tak ogromnym piekle muszą pojawiać się różne kłopoty, zwłaszcza, ża populacja piekła strasznie wzrosła po II WW, a zdziczałe złe duchy i brak siły roboczej potęgują zamieszanie

Ich rozwiązywaniem zajmuje się asystent (adiutant) Króla Piekła (Enma Daiō/Król Yama) – spokojny i super-sadystyczny Hōzuki.
W tej surrealistycznej czarnej komedii pojawiają się nie tylko postacie (demony itp) i potwory z mitologii japońskiej lecz także z całego świata.

Została ona zaadaptowana na serial anime, OAD a 23 tom w wersji limitowanej wydano z CD z drugą Komedią w radiowym stylu. Pierwszy CD pojawił się z 21 tomem:

 źródło: strona anime via ANN, dansetsu.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.