27 tegoroczny numer tygodnika Shonen Jump przyniesie w poniedziałe informację o datach premier filmów-kompilacji anime Haikyū!!.

Pierwszy, o tytule Haikyū!! Sainō to Sense (Haikyu!! Genius and Sense) będzie miał premierę 15 września a drugi – Haikyū!! Concept no Tatakai (Haikyu!! Battle of Concepts) – 29 września.

Magazyn ujawnił też, że w pierwszym znajdą się nowe sceny, ujawniające co się stało po meczu przeciw Liceum Aobajōsai (z pierwszego sezonu a w drugim – mecz przeciw Akademii Shiratorizawa)

Powstają one na kanwie trzech seriali anime, które z kolei były adaptacją szkolno-siatkarskiej mangi Haruichiego Furudate, opowiadającej o Shōyō Hinacie który rozpoczął przygodę z siatkówką po zobaczeniu “małych gigantów” gdy jeszcze był w podstawówce. W swoim pierwszym i ostatnim turnieju w gimnazjum, poniósł druzgocącą klęskę z powodu Tobio Kageyamy z drużyny przeciwników..
Teraz, zaprzysiągszy zemstę na Kageyamie, dołącza do drużyny Liceum Karasuno… Jednakże okazuje się, że Kageyama również znajduje się w tej drużynie. …..
Byli przeciwnicy tworzą legendarny duet – ze zwinnością Hinaty i precyzyjnymi podaniami Kageyamy.
Razem walczą w lokalnych zawodach i ślubują spotkać się z pechową dla szkoły drużyną w krajowym turnieju…

26 tom mangi wydano w maju.

O produkcji filmów poinformowano w marcu. Wtedy też pojawił się ich teaser:

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.